Strona główna » Wiedza » 2011-12 - Zwycięzcy II edycji konkursu POMOST

2011-12 - Zwycięzcy II edycji konkursu POMOST

27.02.12
Kuluary oświaty
Dziękujemy uczestnikom II edycji konkursu POMOST! Gratulujemy zwycięzcom! Wszyscy przysłali niezwykle interesujące prace opisujące wspaniałe przykłady dobrej praktyki łagodzenia progów edukacyjnych w przedszkolach i szkołach.

Nadesłano 27 prac z 16 szkół podstawowych i 10 przedszkoli, co, zważywszy na zespołowość działań, skupiło wokół tematu kilkaset osób! A łagodzenie progów edukacyjnych to temat o wyjątkowym znaczeniu – uczenie się jest procesem ciągłym, zatem przechodzenie na kolejne etapy edukacji formalnej nie powinno tej ciągłości zakłócać. Trudnych progów jest kilka. Ten między przedszkolem a szkołą już po raz drugi był przedmiotem naszego konkursu – w tym roku otrzymaliśmy 19 prac opisujących scenariusze działań łagodzących przejście dzieci do szkoły, a obfitość pomysłów pokazuje, że to daje się zrobić na miarę każdego dziecka i każdego środowiska.
Po raz pierwszy natomiast zaprosiliśmy Państwa do napisania, jak radzą sobie Państwo z łagodnym przejściem między klasą trzecią a czwartą – dziewięć prac dotyczyło tego progu.
(…)
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w Łodzi podczas II sesji Europejskiej Konferencji Kierowniczej Kadry Oświaty.
Główną nagrodę zdobyła Beata Piasecka z Publicznego Przedszkola nr 9 w Legionowie za scenariusz realizowanej od lat, w pełni systemowej współpracy przedszkola z rodzicami i dwiema szkołami podstawowymi, w którym każde działanie ma na celu poznanie szkoły przez dzieci, aby jako uczniowie pierwszej klasy trafiały one do zaprzyjaźnionego miejsca.
Laureatami II miejsca zostały dwa zespoły nauczycielskie ze szkoły podstawowej w Golinie: autorki programu adaptacyjnego Małe talenty – Monika Borek, Aleksandra Bukowska, Ilona Derek i Jolanta Krucka – oraz programu Kolorowe talenty – uwierzcie we własne siły realizowanego w klasach I–III – Agnieszka Dobrowolska, Małgorzata Iwińska, Halina Nowicka i Danuta Wysokowska.
III nagrodę jury przyznało nauczycielkom ze Szkoły Podstawowej nr 111 z oddziałami integracyjnymi w Łodzi – Annie Gąsiorek i Annie Wojewodzie za pracę w formie fotoreportażu przedstawiającą różne formy współpracy nauczycielki klasy pierwszej z nauczycielką klasy czwartej.
W konkursie POMOST przyznano ponadto sześć wyróżnień: dla dyrektorów Przedszkola nr 55 „Misia Czarodzieja” i Szkoły Podstawowej nr 255 im. C.K. Norwida w Warszawie, dyrektora Społecznego Przedszkola Integracyjnego Fundacji Czas Dzieciństwa w Warszawie oraz zespołów nauczycielskich ze Szkoły Podstawowej nr 199 w Łodzi, Przedszkola nr 8 w Opolu, Przedszkola nr 200 w Łodzi, Przedszkola nr 87 w Warszawie.
Laureaci konkursu POMOST II otrzymali atrakcyjne i cenne nagrody z rąk przedstawicieli sponsorów: Krzysztofa Bulandy z firmy BenQ, Pawła Pawlikowskiego z Grupy Edukacyjnej S.A. i Barbary Stasiak z firmy Agraf Sp. z o.o.
Dyrektor Szkoły 27.02.12
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE