Strona główna » Wiedza » Aktualności » Będą nowe przepisy dotyczące przyjmowania małoletnich do szkół dla dorosłych

Będą nowe przepisy dotyczące przyjmowania małoletnich do szkół dla dorosłych

09.05.17

MEN przygotował rozporządzenie regulujące przypadki przyjmowania do szkół dla dorosłych osób, które nie ukończyły osiemnastu lat. Będzie dostosowane do nowej struktury szkolnictwa.

articleImage: Będą nowe przepisy dotyczące przyjmowania małoletnich do szkół dla dorosłych fot. Thinkstock

Chodzi o zapewnienie możliwości nauki osobom, które z powodu sytuacji życiowej nie mogły kontynuować nauki w standardowym cyklu kształcenia. 
MEN przygotowało projekt projekt rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie przypadków, w jakich do publicznej lub niepublicznej szkoły dla dorosłych można przyjąć osobę, która ukończyła 16 albo 15 lat, oraz przypadków, w jakich osoba, która ukończyła ośmioletnią szkołę podstawową, może spełniać obowiązek nauki przez uczęszczanie na kwalifikacyjny kurs zawodowy.
Nowy akt prawny dostosowany zostanie do zreformowanej struktury szkolnictwa.  to m.in. osób, które mają opóźnienie w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową (np. małoletnich matek, które ze względu na konieczność sprawowania opieki nad dzieckiem nie mogą uczęszczać do szkół dla młodzieży) lub osób, która mają opóźnienie w cyklu kształcenia związane z długotrwałą chorobą i rekonwalescencją i ze względu na konieczność korzystania z zabiegów rehabilitacyjnych nie mogą uczęszczać do szkoły dla młodzieży. 
Dopuszcza możliwość przyjmowania do szkoły podstawowej lub szkoły ponadpodstawowej dla dorosłych osób, które ukończyły 15 lat jeżeli przebywają w zakładach karnych lub aresztach śledczych.

Prawo oświatowe
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Prawo Oświatowe
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE