Strona główna » Wiedza » Aktualności » Bilety kupione za pieniądze z ZFŚS są zwolnione z podatku

Bilety kupione za pieniądze z ZFŚS są zwolnione z podatku

30.10.17

Bilety sfinansowane z ZFŚS korzystają ze zwolnienia od opodatkowania. Chodzi m.in. o wejściówki do kina, teatru i na koncerty - pisze Michał Szalak w Prawo Oświatowe/ABC.

articleImage: Bilety kupione za pieniądze z ZFŚS są zwolnione z podatku fot. Thinkstock
W myśl art. 21 ust. 1 pkt 67 u.p.d.o.f. wolna od podatku dochodowego jest wartość otrzymanych przez pracownika w związku z finansowaniem działalności socjalnej, o której mowa w przepisach o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych, rzeczowych świadczeń oraz otrzymanych przez niego w tym zakresie świadczeń pieniężnych, sfinansowanych w całości ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych lub funduszy związków zawodowych, łącznie do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 380 zł. Rzeczowymi świadczeniami nie są natomiast bony, talony i inne znaki, uprawniające do wymiany na towary i usługi.

Sposób finansowania wypoczynku z ZFŚS nie jest ograniczony przepisami>>

Ze zwolnienia – w limitowanej wysokości – korzysta wartość biletu do kina, teatru, na koncerty itp., jeżeli ich zakup został w całości sfinansowany ze środków ZFŚS. Opodatkowaniu podlega natomiast wartość bonu, talonu i innych znaków uprawniających do wymiany na towary i usługi. Dokonując analizy użytego przez ustawodawcę pojęcia znaku, należy podkreślić, że pojęcie to jest bardzo szerokie i dotyczy każdego dowodu – bez względu na jego nazwę – który może być wymieniony na określony towar lub usługę. Tego rodzaju znakiem będzie np. kupon.

 

Wypoczynek dla dzieci pracowników szkoła może odpisać od podatku>>
 

Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieżyOrganizacja wypoczynku dzieci i młodzieży>>

 

Michał Szalak 30.10.17
Prawo oświatowe
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Prawo Oświatowe
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE