Strona główna » Wiedza » Aktualności » Broniarz: we wrześniu protesty przeciwko reformie edukacji

Broniarz: we wrześniu protesty przeciwko reformie edukacji

11.08.17

Zakładamy, że protest ws. reformy edukacji odbędzie się 4 września przed Ministerstwem Edukacji Narodowej - poinformował w piątek prezes ZNP Sławomir Broniarz.

articleImage: Broniarz: we wrześniu protesty przeciwko reformie edukacji Własne

Broniarz, który był gościem w TVN24, powiedział, że konkretny plan protestu jest, ale z nauczycielami, a także rodzicami, organizacjami pozarządowymi oraz koalicją "Nie dla chaosu" trwa dyskusja o jego miejscu i czasie. "Zakładamy, że to będzie 4 września, mniej więcej między godziną 15 a 17 (...). Chcemy, żeby to było wydarzenie przed Ministerstwem Edukacji Narodowej" - powiedział.
"Nie chcemy pozwolić na to, żeby sprawa reformy, to co przygotowała pani minister Zalewska, zniknęła z przestrzeni publicznej. Nie dlatego, że uwielbiamy protesty, wręcz przeciwnie. Chcemy zwrócić uwagę na to, że to jest najważniejsza dziedzina życia społecznego; to jest sprawa, która dotyczy 5 milionów uczniów, paru milionów rodziców i musimy wiedzieć, w co wchodzimy patrząc na reformę pani minister Zalewskiej" - mówił Broniarz.
Reforma oświaty rozpocznie się września; przywraca ona 8-letnie szkoły podstawowe, 4-letnie licea ogólnokształcące, 5-letnie technika; gimnazja zostaną stopniowo zlikwidowane. Przeciwko zmianom protestowało ZNP i organizacje społeczne. Chcieli, by Polacy w referendum wypowiedzieli się, czy są przeciw reformie czy nie. Sejm odrzucił jednak w lipcu projekt uchwały w tej sprawie. (PAP)
 

11.08.17
Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • ofca IP: 83.22.* 11-09-2017
    Są tacy, którzy protestują dla protestowania. Czasem mam wrażenie, że i ZNP do nich należy. A szkoda. Bo w ten sposób sami stają się źródłem chaosu, o który oskarżają innych. Bo ZNP ciągle jest przeciw, niezależnie od tego, co i kto chce w edukacji zmienić, nawet - paradoksalnie - jeśli są realizowane postulaty ich postulaty, jak było w przypadku "karcianek". I po co to mieszanie opinii publicznej???

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter

Kalendarz Dyrektora Szkoły 2018/2019
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE