Strona główna » Wiedza » Pytania i odpowiedzi » Czy na urlopie dla poratowania zdrowia można otrzymać dofinansowanie studiów podyplomowych?

Czy na urlopie dla poratowania zdrowia można otrzymać dofinansowanie studiów podyplomowych?

26.02.18

Nauczyciel na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do wynagrodzenia i dodatków - w tym do tych na doskonalenie zawodowe - podkresla Krzysztof Lisowski w serwisie LEX Prawo Oświatowe.

articleImage: Czy na urlopie dla poratowania zdrowia można otrzymać dofinansowanie studiów podyplomowych? fot. Thinkstock

Czy nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia może otrzymać dofinansowanie studiów podyplomowych?

Odpowiedź
Zgodnie z treścią art. 73 ust. 5 ustawy z 26.01.1982 r. – Karta Nauczyciela – dalej KN, w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczyciel zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatku wiejskiego.
 
Bez wątpienia środki finansowe przeznaczone na doskonalenie zawodowe nauczyciela, o których mowa w art. 70a KN, stanowią "inne świadczenia pracownicze" wynikające z zatrudnienia nauczyciela w szkole. Zatem nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia może otrzymywać środki na dofinansowanie studiów podyplomowych.

 

Wzory dokumentów - ustawa o systemie, Lidia Marciniak Wzory dokumentów - ustawa o systemie oświaty, prawo oświatowe i przepisy wprowadzające - z serii MERITUM>>

 
 
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE