Strona główna » Wiedza » Aktualności » Dodatkowy wicedyrektor tylko za zgodą organu prowadzącego

Dodatkowy wicedyrektor tylko za zgodą organu prowadzącego

14.03.18

Resort kultury doprecyzuje przepisy dotyczące powoływania wicedyrektorów w szkołach i placówkach artystycznych. Większe szkoły będą mogły mieć kilku wicedyrektorów.

articleImage: Dodatkowy wicedyrektor tylko za zgodą organu prowadzącego fot. Thinkstock

Resort kultury przygotował projekt rozporządzenia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i placówek artystycznych.

Obowiązkowo stanowisko wicedyrektora tworzy się w szkole, w której prowadzi się zajęcia edukacyjne ogólnokształcące lub w której realizuje się tygodniowo co najmniej 400 godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

W większych placówkach, w których zajęć jest co najmniej 800 tygodniowo, konieczne jest stworzenie stanowiska drugiego wicedyrektora,

Dodatkowo rozporządzenie da dyrektorowi możliwość stworzenia dodatkowego stanowiska wicedyrektora - za zgodą organu prowadzącego. Szkoła jednak będzie musiała za to zapłacić, bo musi się to odbyć w ramach posiadanych środków finansowych.

Uregulowana zostanie również kwestia tworzenia działów dziecięcych i młodzieżowych, jak również zasady tworzenia sekcji. szkole mogą być tworzone sekcje, zespoły przedmiotowe lub problemowo-zadaniowe, w skład których wchodzą nauczyciele.

Sekcję tworzy się w szkole, w której jest zatrudnionych co najmniej 6 nauczycieli
nauczających tego samego lub pokrewnego przedmiotu.

Szukasz więcej informacji o prawie oświatowym? Poznaj serwis LEX Prawo Oświatowe i zyskaj 100% wsparcia dla Twojej szkoły>>

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE