Strona główna » Wiedza » Aktualności » Dotacja przedszkolna nie tylko dla gminy

Dotacja przedszkolna nie tylko dla gminy

07.12.17

Nie tylko gmina dostanie dotacje na pięciolatka – kwota będzie naliczana dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, które są organem rejestrującym dla placówek wychowania przedszkolnego.

articleImage: Dotacja przedszkolna nie tylko dla gminy fot. Thinkstock

Zmiany wprowadzi ustawa o finansowaniu zadań oświatowych. Po nowelizacji, która wejdzie w życie 1 stycznia 2018 r., dotacja będzie naliczana nie tylko dla gmin, na terenie których położone są placówki wychowania przedszkolnego, ale dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego, które prowadzą lub są organem rejestrującym dla placówek wychowania przedszkolnego.

Dotacja będzie udzielana na każdego ucznia, który w roku bazowym kończy 5 lat lub mniej korzystającego z wychowania przedszkolnego w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub innej formie wychowania przedszkolnego, dla której dana jednostka samorządu terytorialnego jest organem prowadzącym lub rejestrującym.

Przy pomniejszaniu dotacji brana będzie pod uwagę liczba dzieci, którym wójt (burmistrz, prezydent miasta) wbrew obowiązkowi nie wskazał miejsca korzystania z wychowania przedszkolnego.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE