Drugi rok reformy jeszcze droższy niż poprzedni

02.04.18

Drugi rok reformy będzie kosztować ok. 539 mln zł, czyli blisko 95 mln zł więcej niż pierwszy. Najwięcej pieniędzy pochłoną inwestycję w podstawówkach - informuje Bogdan Bugdalski w "Dyrektorze Szkoły".

articleImage: Drugi rok reformy jeszcze droższy niż poprzedni fot. Thinkstock

Biorąc pod uwagę, że 2018 będzie rokiem kończenia inwestycji i wyposażania sal lekcyjnych (głównie z myślą o siódmo- i ósmoklasistach), scenariusz ten jest bardzo prawdopodobny.
Zapytaliśmy przedstawicieli kilku samorządów o przygotowania do nowego roku szkolnego. Odpowiedzi często dotyczyły zarówno czynności już wykonanych, jak i planowanych, bo wiele inwestycji i zakupów jest w toku, trudno więc oddzielić finansowo rok 2017 od 2018.

Na pewno pracy jest dużo i wydatków też.
– W 2018 r. miasto zrealizuje kolejny etap dostosowywania szkół do zmian organizacyjnych, w tym dostosowania infrastruktury w budynkach szkolnych do wymogów wynikających z nowej sieci szkolnej – mówi Marta Stachowiak, rzecznik UM Bydgoszczy. I dodaje, że planowane wydatki wyniosą 1,7 mln zł, a będą dotyczyć m.in.:
−    adaptacji pomieszczeń szkolnych na sale lekcyjne, pracownie przedmiotowe oraz dostosowanie budynków byłych gimnazjów do potrzeb dzieci najmłodszych,
−    zakupu pomocy dydaktycznych i wyposażenia pracowni przedmiotowych,
−    doposażenia stołówek szkolnych,
−    zakupu książek do bibliotek szkolnych, uwzględniającego potrzeby klas VIII,
−    budowy placów zabaw przy trzech nowo powołanych szkołach podstawowych.

Dyrektor Szkoły Więcej w "Dyrektorze Szkoły" nr 4/2018>>


 

02.04.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE