Strona główna » Wiedza » Aktualności » Dyrektor może zwrócić się o zwiększenie planu finansowego

Dyrektor może zwrócić się o zwiększenie planu finansowego

07.11.17

Subwencja przyznawana jest danej jednostce samorządu terytorialnego, dyrektor szkoły nie ma na nią wpływu, może natomiast zwrócić się o zwiększenie planu finansowego - podkreśla Agata Piszko w serwisie LEX Prawo Oświatowe.

articleImage: Dyrektor może zwrócić się o zwiększenie planu finansowego fot. Thinkstock

Czy dyrektor placówki może wystąpić (w jakikolwiek sposób) do organu prowadzącego (którym jest jednostka samorządu terytorialnego) o zwiększenie subwencji oświatowej?

Odpowiedź
Dyrektor szkoły może wystąpić z pismem o zwiększenie planu finansowego.

Subwencja przyznawana jest danej jednostce samorządu terytorialnego, natomiast szkoła lub placówka oświatowa działa na podstawie planu finansowego. Środkami finansowymi określonymi w planie finansowym dysponuje dyrektor szkoły. Jeżeli w trakcie realizacji planu finansowego wydarzą się nieprzewidziane okoliczności, powodujące konieczność zaangażowania dodatkowych środków – wówczas dyrektor szkoły powinien zwrócić się do organu prowadzącego o zwiększenie planu (nie subwencji). Jednostka samorządu terytorialnego będąca organem prowadzącym szkołę – może dokonywać zmian w planie finansowym szkoły, w tym zwiększenia środków w poszczególnych paragrafach. Jeżeli więc dyrektor zwróci się z umotywowanym wnioskiem do organu prowadzącego o zwiększenie środków finansowych w danym paragrafie, wówczas organ prowadzący – po dokonanej analizie – może dokonać stosownego zwiększenia.

NIK: wciąż niewiele gmin inwestuje w opiekę nad najmłodszymi dziećmi>>


 

Agata Piszko 07.11.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE