Strona główna » Wiedza » Aktualności » Dyrektor skontroluje postawy moralne nauczyciela

Dyrektor skontroluje postawy moralne nauczyciela

09.10.17

Nowe przepisy dotyczące oceny nauczyciela obejmą również sprawdzanie postaw moralnych i etycznych pedagogów. Według ZNP to furtka do eliminowania niewygodnych pedagogów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

articleImage: Dyrektor skontroluje postawy moralne nauczyciela fot. Thinkstock

– Nauczyciele są zaskoczeni, że rząd chce ich oceniać nie z jakości swojej pracy, ale z tego, czy moralnie się prowadzą i etycznie postępują. Pedagog, który żyje w konkubinacie, już powinien zacząć się bać. Jeśli za szefa będzie miał konserwatywnego dyrektora, może otrzymać negatywną ocenę – mówi Krzysztof Baszczyński, zastępca prezesa Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Jedna negatywna opinia pozbawi prawa do dodatku>>

– Nie widzę tu żadnych działań ideologicznych ze strony MEN. Postawy moralne i etyczne nauczycieli są bardzo ważne dla rodziców, którzy w skargach często na to wskazują. Dla nich jest istotne, aby nauczyciel był dla dzieci również wychowawcą i wzorem – mówi Aurelia Michałowska, mazowiecki kurator oświaty. – Kuratorium z pewnością będzie pilnowało, aby dyrektorzy nie stosowali przy ocenianiu własnych kryteriów, które byłyby krzywdzące dla pedagogów – dodaje.

Ateista nie poprowadzi lekcji WDŻ?>>

09.10.17
Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • AAA IP: 94.254.* 13-10-2017
    A kto będzie oceniał postawę moralną dyrektorów szkół np. w zakresie organizowania przez dyrekcję libacji i innych imprez "integracyjnych" dla nauczycieli?

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE