Strona główna » Wiedza » Aktualności » Ekspert: egzamin zawodowy przez internet tańszy i lepszy

Ekspert: egzamin zawodowy przez internet tańszy i lepszy

10.04.18

Przeprowadzenie części teoretycznej egzaminu zawodowego on-line to dobry pomysł. Będzie to sposób szybszy i tańszy - ocenia Stanisław Szelewa, dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania w Starostwie Powiatowym w Świdnicy.

articleImage: Ekspert: egzamin zawodowy przez internet tańszy i lepszy fot. Thinkstock

Już od 2020 r. część pisemna egzaminu zawodowego będzie przeprowadzana przez internet, a na dyplomie znajdzie się uśredniony wynik z obu części egzaminu - teoretycznej i praktycznej.

 

Egzamin zawodowy przez internet>>

 

- Egzamin teoretyczny on-line uważam za właściwe rozwiązanie. - ocenia pomysł zmian Stanisław Szelewa. Dodaje, że taki egzamin będzie tańszy i dokładniej sprawdzi wiedzę zdających.

Za dobry pomysł uważa także egzamin teoretyczny dla pracowników młodocianych - - Uczniowie będą mieli obowiązek przystąpienia do egzaminu zawodowego po każdej kwalifikacji" - zapowiedziała minister. "Przystąpienie do egzaminu będzie warunkiem ukończenia szkoły lub promocji do następnej klasy. Przystąpienie, a nie koniecznie zdanie - mówiła minister Anna Zalewska, opisując zmiany w egzaminach zawodowych.

Do tego pomysłu Stanisław Szelewa podchodzi sceptycznie, podkreśla, że obowiązek zdawania egzaminu zawodowego bez konieczności uzyskania pozytywnego wyniku to proteza. Ocenia, że to jedynie pogorszy wskaźniki zdawalności.

Więcej o zmianach w szkolnictwie zawodowych w "Dyrektorze Szkoły">>

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter

Kalendarz Dyrektora Szkoły 2018/2019
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE