Strona główna » Wiedza » Aktualności » Etaty dla wszystkich nauczycieli - związkowcy zadowoleni, organy prowadzące niekoniecznie

Etaty dla wszystkich nauczycieli - związkowcy zadowoleni, organy prowadzące niekoniecznie

13.06.17

Szkoły niesamorządowe nie będą zatrudniać nauczycieli na umowy cywilnoprawne. Z takiego rozwiązania cieszą się związkowcy - informuje "Rzeczpospolita".

articleImage: Etaty dla wszystkich nauczycieli - związkowcy zadowoleni, organy prowadzące niekoniecznie fot. Thinkstock

- Wreszcie uporządkuje się to, co przez wiele lat było nieuporządkowane. To dobry ruch. Nauczyciele nie będą zmuszani do podpisywania niekorzystnych dla nich umów  – mówi Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Mniej entuzjastyczne są osoby, które prowadzą niesamorządowe placówki. Większość jest za elastycznością, podkreślają też, że zmiany mogą wpłynąć na podwyżki czesnego.
– Pracownikom należy dać wybór formy zatrudnienia. Czasem korzystniejszą formą może być umowa-zlecenie, np. dla osób, które jeszcze studiują lub prowadzą działalność gospodarczą – mówi Monika Ebert, doradca z serwisu Przedszkolezlobek.pl.
– Za nauczycieli trzeba odprowadzać składki do ZUS i podatki. Inaczej jest to nieuczciwe – mówi Joanna Bielowska, właścicielka Przedszkola Niepublicznego im. Jasia i Małgosi w Warszawie. Dodaje, że inaczej jest z logopedami czy psychologami, którzy prowadzą własną działalność gospodarczą.

Źródło: "Rzeczpospolita", stan z dnia 13 czerwca 2017 r.

Niesamorządowa szkoła nie zatrudni na "śmieciówce">>

13.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE