Arkusze rzekomo pozyskane z CKE udostępniane są na stronach internetowych, najczęściej dostęp można uzyskać po wysłaniu wiadomości SMS. Oszuści często nie silą się nawet na podrobienie arkusza, po wysłaniu SMS otrzymuje się pusty folder.

- Na różne sposoby starają się skłonić internautów do wpisania w formularz numeru telefonu. Aby upewnić się, że internauta podał prawdziwy numer wysyłają na niego kod, który należy przepisać do formularza rejestracyjnego. Jeśli ktoś da się na to namówić, poda numer i wpisze kod, wówczas zgadza się z zapisami regulaminu, w którym znajdziemy zapis, że zgadzamy się na otrzymywanie płatnych smsów - wyjaśnia "Głosowi Wielkopolskiemu" Michał Ferdyniok, kierownik laboratorium informatyki śledczej.
Według danych CKE w tym roku do egzaminu przystąpi 283.300 zdających. Na egzaminie pisemnym maturzyści zdają obowiązkowo język polski, matematykę, język obcy. Obowiązkowe są egzaminy z tych przedmiotów tylko na poziomie podstawowym. Chętni mogą je zdawać także na poziomie rozszerzonym.
 
Dowiedz się więcej z czasopisma
Dyrektor Szkoły. Miesięcznik Kierowniczej Kadry Oświatowej
  • rzetelna i aktualna wiedza
  • darmowa wysyłka od 50 zł