Strona główna » Wiedza » Aktualności » Minister Zalewska pogratulowała uczniowi, który przez 14 lat nie opuścił lekcji

Minister Zalewska pogratulowała uczniowi, który przez 14 lat nie opuścił lekcji

09.05.18

"Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojej sumienności i wytrwałości" - napisała minister edukacji narodowej Anna Zalewska w liście gratulacyjnym do Krystiana Kuleszy z ZSP nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim. Absolwent placówki przez wszystkie lata swojej nauki nie opuścił żadnej lekcji.

articleImage: Minister Zalewska pogratulowała uczniowi, który przez 14 lat nie opuścił lekcji Oficjalny profil FB

Jak podkreślają nauczyciele piotrkowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, Krystian stuprocentową frekwencję na zajęciach zaliczył przez cały swój cykl nauki – od szkoły podstawowej, przez gimnazjum i technikum informatyczne, które ukończył w tym roku.

To wyjątkowe wśród uczniów osiągnięcie zostało docenione przez minister Zalewską, która wytrwałości i sumienności pogratulowała Krystianowi w specjalnym liście.

"Z ogromnym zainteresowaniem przyjęłam informację, że podczas całego cyklu edukacyjnego wykazałeś się stuprocentową frekwencją i przez 14 lat nie opuściłeś żadnych zajęć lekcyjnych. To prawdziwy sukces i niecodzienny wyczyn" – podkreśliła w piśmie szefowa MEN.

Zaznaczyła, że jest po ogromnym wrażeniem sumienności i wytrwałości, dodając, że te cechy zasługują na "szczególne uznanie i mogą być wzorem dla innych uczniów".

Minister Zalewska podziękowała także rodzicom i nauczycielom Krystiana. "Dzięki ich wsparciu i trosce stałeś się odpowiedzialnym i mądrym człowiekiem. Jestem przekonana, że Twoje osiągnięcia są dla nich źródłem największej radości" – przyznała.

Wyraziła również przekonanie, że sumienność i konsekwentne dążenie do celu pozwolą absolwentowi technikum informatycznego zrealizować wszystkie plany i zamierzenia.

"Jesteśmy niezwykle dumni z naszego ucznia i mamy nadzieję, że inni również będą brali z niego przykład" – napisano na stronie internetowej piotrkowskiej szkoły, na której opublikowano list gratulacyjny szefowej MEN.(PAP)

autor: Bartłomiej Pawlak

bap/ krap/

09.05.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE