Strona główna » Wiedza » Aktualności » Nagroda jubileuszowa także w kilku placówkach

Nagroda jubileuszowa także w kilku placówkach

14.04.17

Jeśli więc pracownik jest zatrudniony w dwóch placówkach to do nagrodę jubileuszową należy mu wypłacić w każdej szkole - pisze Marta Handzlik w serwisie LEX Prawo Oświatowe.

articleImage: Nagroda jubileuszowa także w kilku placówkach fot. Thinkstock

Pracownik gospodarczy jest zatrudniony w naszej placówce na 1/2 etatu. W tym roku na podstawie zamkniętych okresów zatrudnienia nabywa prawo do nagrody jubileuszowej za 30 lat pracy. Równocześnie pracownik ten jest zatrudniony w innej placówce oświatowej na cały etat i w tym roku nabywa tam prawo do nagrody jubileuszowej za 35 lat pracy. Placówka ta jest jego głównym miejscem zatrudnienia.
W związku z powyższym, czy przysługuje mu równocześnie nagroda jubileuszowa w naszej placówce?

Zgodnie z § 8 rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych pracownik samorządowy nabywa prawo do nagrody jubileuszowej w dniu upływu okresu uprawniającego do tej nagrody.
Nagrodę jubileuszową wypłaca się niezwłocznie po nabyciu przez pracownika samorządowego prawa do tej nagrody.
Do okresów pracy uprawniających do dodatku za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowej i jednorazowej odprawy w związku z przejściem na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy wlicza się wszystkie poprzednio zakończone okresy zatrudnienia oraz inne okresy, jeżeli z mocy odrębnych przepisów podlegają one wliczeniu do okresu pracy, od którego zależą uprawnienia pracownicze.
Jeśli więc pracownik jest zatrudniony w dwóch placówkach to do nagrodę jubileuszową należy mu wypłacić w każdej szkole wliczając do stażu pracy zakończone stosunki pracy. W przypadku nagrody jubileuszowej nie ma bowiem zastosowania przepis taki jak przy dodatku stażowym, ze liczy się tylko okresy podstawowego zatrudnienia.

Marta Handzlik 14.04.17
Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • AdamJacunski IP: 109.196.* 15-04-2017
    Jak to się ma w przypadku, gdy w drugiej placówce jestem zatrudniony na rok i w ciągu tego roku przypada jubileusz?

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE