Strona główna » Wiedza » Aktualności » Nauczyciel o kilka dni dłużej poczeka na wypłatę

Nauczyciel o kilka dni dłużej poczeka na wypłatę

09.10.17

MEN nie rezygnuje z pomysłu zmiany w sposobie wynagradzania nauczycieli. W 2019 wypłaty będą stopniowo przesuwane.

articleImage: Nauczyciel o kilka dni dłużej poczeka na wypłatę fot. Thinkstock

Pensja nauczyciela nie będzie wypłacana z góry
Zmiany znalazły się w ustawie o finansowaniu zadań oświatowych, nad której projektem pracuje parlament. Resort edukacji dąży do tego, by pensje nauczycieli nie były już wypłacane z góry. W uzasadnieniu MEN tłumaczy, że obowiązujące zapisy są powodem wielu problemów, zwłaszcza w sytuacji gdy nauczyciel nie przepracuje miesiąca, za który już otrzymał wypłatę.

Zobacz, jakie zmiany wprowadzi nowelizacja>>

Pedagog dłużej poczeka na wypłatę
Docelowo nauczyciel będzie dostawał pensję z dołu, termin wypłaty będzie przesuwany stopniowo -  od dnia 1 stycznia 2019 r. do dnia 30 listopada 2019 r. 

"W każdym kolejnym miesiącu ulegnie przesunięciu na termin późniejszy, jednak okres od dnia wypłaty poprzedniego wynagrodzenia wypłacanego z góry nie może być dłuższy niż 34 dni. Natomiast całe wynagrodzenie zostanie wypłacone po raz pierwszy z dołu w terminie określonym w znowelizowanym art. 39 ust. 3 ustawy – Karta Nauczyciela w grudniu 2019 r." - wyjaśnia resort. 

Nauczyciele później dostaną pensje?>>

 

 

 

 

Skomentowano 3 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

 • Nauczyciel IP: 83.28.* 09-10-2017
  JEST TO NARUSZENIE RÓWNEGO TRAKTOWANIA PRZEZ PAŃSTWO OBYWATELI którzy świadczą na jego rzecz pracę. Dlaczego nauczyciel ma dostać 11 pensji w roku a inni - 12?! TO JEST DYSKRYMINACJA ZE WZGLĘDU NA WYKONYWANY ZAWÓD. TRZEBA SKARŻYĆ SIĘ DO UE!!!

  Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź
  • księgowy oświaty IP: 94.127.* 13-10-2017
   Jak na nauczyciela to wyjątkowo głupi jesteś. Zdążyłem się już przyzwyczaić, że jeśli chodzi o pieniądze to nauczyciele są wyjątkowo niedoinformowani i opowiadają brednie, czego przykładem jest twój komentarz. Przecież w 2019 roku nauczyciele dostaną 12 pensji (pomijam trzynastkę), tak jak do tej pory, w każdym miesiącu. Tylko że w końcu skończy się ta patologia, że nauczyciel jeszcze nic nie zrobił, a już dostaje wypłatę za cały miesiąc, jak to jest 1 września, gdy nowy nauczyciel przychodzi do szkoły. O problemach, gdy nauczyciel zachoruje w miesiącu, w którym kończy mu się umowa, nie będę nawet wspominał. To ten przywilej jest NARUSZENIEM RÓWNEGO TRAKTOWANIA PRZEZ PAŃSTWO OBYWATELI, ale tego to już nauczyciele nie widzą - ważne, że oni mają lepiej! A czy 2,5 raza większy odpis na ZFŚS to jest równe traktowanie?

   Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź
  • Ktosik IP: 193.84.* 13-10-2017
   No i jak człowiek pomyśli, że tacy uczą dzieci to mu się włos jeży na głowie.
   Jakie 11 skoro każdego miesiąca dostanie pensję, tylko 3 dni później niż w poprzednim?
   3,5,7,9,11,13,15,17,19,21,23.25. I masz pensję płatną na koniec miesiąca, a dwanaście wypłaconych.
   Proste? A ile to uprości rzeczy, zwłaszcza we wrześniu, gdy jest największy ruch kadrowy. W końcu będzie można spokojnie zatrudnić i wypłacić co trzeba i komu trzeba. A nie że weźmiesz pensję 1, a 10 jednak chce się zwolnić, bo trafił się wyjazd na Zachód.

   Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Nie znaleziono żadnych artykułów.