Strona główna » Wiedza » Aktualności » Od 2018 r. wolne dyrektora zgodnie z planem urlopów

Od 2018 r. wolne dyrektora zgodnie z planem urlopów

03.01.18

Dyrektor nie musi już brać urlopu w ferie i wakacje. Swoje wolne wpisze do planów urlopów i będzie mógł te dni wykorzystać przez cały rok.

articleImage: Od 2018 r. wolne dyrektora zgodnie z planem urlopów fot. Thinkstock

Zmiany wprowadziła ustawa o finansowaniu zadań oświatowych. Dotychczas dyrektor szkoły w placówce feryjnej nie miał większego wpływu na zaplanowanie urlopu.

Jak każdemu innymu pedagogowi zatrunionemu w tego typu instytucji przysługiwał mu urlop w czasie ferii i wakacji - co czasem było kłopotliwe wobec konieczności wykonywania w tym czasie obowiązków na terenie placówki.

 

Od 1 stycznia 2018 roku trudniej o urlop dla poratowania zdrowia>>

Od 1 stycznia 2018 r. już tak nie będzie, dyrektor wpisze urlop do planu urlopów - 35 dni będzie mógł wykorzystać w ciągu całego roku kalendarzowego.

Kolejną zmianą jest wprowadzenie możliwości przesunięcia zaplanowanego urlopu, gdy wystąpią szczególne okoliczności.

Karta Nauczyciela wskazuje: czasową niezdolność do pracy wskutek choroby, odosobnienie w związku z chorobą zakaźną, urlop macierzyński, urlop dla poratowania zdrowia, powołanie na ćwiczenia wojskowe lub przeszkolenie wojskowe albo stawienie się do pełnienia terytorialnej służby wojskowej.

Czy dla dyrektora i wicedyrektora internatu przy szkole publicznej należy obowiązkowo sporządzić plan urlopów?

Procedury oświatowe z wzorami dokumentów. Tom 2. Karta Nauczyciela, prawo pracy oraz przepisy wprowadzające prawo oświatowe - z serii MERITUM Procedury oświatowe z wzorami dokumentów>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE