Strona główna » Wiedza » Aktualności » Od sierpnia po 300 zł na szkolną wyprawkę dla każdego ucznia

Od sierpnia po 300 zł na szkolną wyprawkę dla każdego ucznia

16.04.18

Premier zapowiedział m.in. po 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia. Pieniądze na wyprawki uczniowie mają otrzymać już w sierpniu tego roku.

articleImage: Od sierpnia po 300 zł na szkolną wyprawkę dla każdego ucznia fot. Thinkstock

- Z mojego punktu widzenia szczególnie ważne są takie propozycje, jak wyprawki szkolne dla dzieci, czy też emerytury dla kobiet, które wychowywały czwórkę dzieci i dzisiaj takiej emerytury nie posiadają - powiedział PAP szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Podobne stanowisko prezentowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska, która podkreśliła, że pieniądze na cele społeczne znalazły się dzięki skutecznej polityce rządu.

Podkreśliła, że zapowiedziany przez premiera program wyprawki dla każdego dziecka w wieku szkolnym w wysokości 300 zł rozpocznie się już od sierpnia b.r.

- Nie likwidując - dementuję - programu bezpłatnych podręczników rząd Mateusza Morawieckiego przeznacza dodatkowe pieniądze dla dzieci i młodzieży uczącej się do 18 roku życia. Ten program będzie nas kosztował ok. 1,5 mld zł rocznie, ale na to są pieniądze - zapewniła.

- Wszelkie działania mające na celu podnieść ten wskaźnik, a takimi działaniami są m.in. wyprawki szkolne, m.in. wspieranie kobiet w ciąży, m.in. podnoszenie czy dawanie dodatkowych kwot na drugie dziecko są jak najbardziej wskazane, bo być może są to bodźce, czy tez narzędzia, które mogłyby spowodować w dłuższej perspektywie podniesienie tego wskaźnika, który obecnie jest bardzo niekorzystny" - ocenił w wypowiedzi dla PAP dr Arkadiusz Durasiewicz z Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Janusza Korczaka w Warszawie.(PAP/ms)

16.04.18
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE