Strona główna » Wiedza » Aktualności » Odwołano posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży

Odwołano posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży

17.05.18

Nie będzie obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ostatni taki przypadek zdarzył się dzięwiętnaście lat temu.

articleImage: Odwołano posiedzenie Sejmu Dzieci i Młodzieży Fot. Flickr/Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM/Źródło - Kancelaria Premiera's photostream/Lic. CC by

Sejm Dzieci i Młodzieży odbywa się co roku w Dzień Dziecka. Od 1994 r. inicjatywa propaguje parlamentaryzm wśród młodzieży. Sejm składa się, tak jak ten prawdziwy z 460 posłów.

Każde województwo otrzymuje liczbę mandatów proporcjonalną do liczby uczniów w gimnazjach i szkołach średnich znajdujących się na jego terenie.

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Sejmu, w tym roku podjęto decyzję o odwołaniu posiedzenia: "z przyczyn niezależnych od Kancelarii Sejmu, mając na względzie kwestie organizacyjne oraz bezpieczeństwo wszystkich osób przebywających w budynkach sejmowych".

To pierwszy taki przypadek od 1999 r., kiedy posiedzenie się nie odbyło. W tym roku temat prac, które pisali uczniowie chcący wziąć udział w posiedzeniu, związany był z obchodami stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości - trzeba było przedstawić sylwestkę posła Sejmu Rzeczpospolitej I kadencji.

Na razie wiadomo jedynie, że posiedzenie nie odbędzie się 1 czerwca - na Facebooku SDiM poinformowano, że obrady mogą zostać przełożone na jesień.

 

 

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE