Strona główna » Wiedza » Aktualności » Parę słów o Aktywnej Tablicy

Parę słów o Aktywnej Tablicy

01.09.17

Ruszył wyczekiwany przez szkoły Rządowy Program Aktywna Tablica. W projekcie, w którym pierwsza partia dofinansowania będzie zrealizowana jeszcze w tym roku, w tablice i monitory interaktywne zostanie do końca 2019 roku wyposażonych ponad 15,5 tys. szkół podstawowych.

articleImage: Parę słów o Aktywnej Tablicy fot. Thinkstock

Niestety samo Ministerstwo, poza opublikowaniem informacji o projekcie oraz zamieszczeniu treści uchwały i rozporządzenia na własnej stronie www, nie promuje swojego własnego programu.

O Aktywnej Tablicy, która ruszyła w samym środku wakacji szkoły dowiadywały się zazwyczaj dopiero w ostatnich dwóch tygodniach, po powrocie dyrektorów z urlopów. Wielu szkołom na złożenie wniosku zostało kilka dni. Na poszukiwania odpowiedniego sprzętu i staranne wypełnienie wniosków, co do których notabene MEN nie dał żadnych instrukcji dyrektorzy w zasadzie nie mieli czasu. Rolę informacyjno-promocyjną programu przejęli na siebie, z różnym skutkiem dostawcy pomocy dydaktycznych objętych programem. Powstało wiele stron internetowych, których rolą jest przyciągnięcie uwagi szkół do konkretnej oferty sprzętowej, a informacje zamieszczane przez dostawców tych treści często są interpretacją własną autorów.

Aktywnatablica.org – najlepsze źródło wiedzy

Aktywnatablica.org to portal, który od początku powstawał z założeniem, że będzie stanowił podręczne kompendium wiedzy o programie, przedstawiał aktualne informacje w sposób jak najbardziej kompleksowy i rzetelny. Głównym celem jest dostarczanie wiedzy w formie, która będzie przejrzysta i czytelna, a także pomysłów na jak efektywniejsze wykorzystanie maksymalnych kwot dofinansowania. Dodatkowo dyrektorzy mogą poczytać porady eksperta, na jakie rozwiązania w szkole warto postawić.
Na potrzeby indywidualnych konsultacji i pytań została uruchomiona infolinia 0800 800 288 oraz bezpośredni kontakt do specjalisty, który pomaga w doborze urządzeń lub w wypełnieniu wniosków.


Wiarygodny dostawca = wysoka jakość, najlepsze ceny, długa gwarancja.

Współpraca Incom Group przy projekcie Aktywnatablica.org, firmy z wieloletnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań dla placówek oświatowych pozwoliła przygotować bardzo przemyślane zestawy pomocy dydaktycznych, w niezwykle atrakcyjnych cenach, zawierające jednocześnie komplet wymaganych programem usług dodatkowych, takich jak instalacja, czy szkolenie nauczycieli.
Wszystkie zestawy zostały przyjęte przez szkoły z bardzo dużym zainteresowaniem. Niebagatelną przewagą tych rozwiązań jest fakt, że proponowane tablice i monitory interaktywne, oprócz tego, że posiadają doskonałe oprogramowanie o wielu możliwościach wykorzystania w procesie nauczania mają aż 5 lat gwarancji producenta. Daje to szkołom poczucie dobrze i bezpiecznie wykorzystanych środków z dofinansowania.

14 000 zł dofinansowania – jak wybrać optymalnie?

Szczególnym zainteresowaniem cieszą się unikalne w całym projekcie, bo nie oferowane przez żadnego innego dostawcę zestawy, w których za 14 000 zł szkoła otrzymuje aż dwa monitory interaktywne o przekątnej 65”. Za tę cenę pozostali dostawcy oferują co najwyżej monitory aż o 10” mniejsze, które zdecydowanie nie nadają się do nauki w salach lekcyjnych. 55” to przekątna, która jest optymalna dla telewizorów w zastosowaniu domowym, a nie dla profesjonalnych monitorów interaktywnych, których rolą jest godnie zastąpić tablicę interaktywną.
Przy okazji warto wspomnieć dlaczego dyrektorzy poza atrakcyjną ceną coraz częściej wybierają monitory interaktywne zamiast zestawów tablicy z projektorem.
Monitor interaktywny to nowocześniejszy i prostszy w użytkowaniu następca tablicy. Nie wymaga kalibracji, skomplikowanego montażu projektora, zaciemnionej sali. Gdy projektor przestaje być potrzebny, zmartwieniem przestaje być efekt cienia, który pojawiał się na tablicy czy wymiana lamp. Monitor daje zdecydowanie lepszy i jaśniejszy obraz wyświetlany w technologii Full HD. Można go również łatwiej przemontować do innej sali.

Podsumowując...

Nareszcie edukacja w Polsce dostanie długo wyczekiwanego zastrzyku finansowego na zakup tak potrzebnych szkołom narzędzi do nowoczesnego nauczania. Rolą wszystkich zaangażowanych w ten program powinno być dostarczanie rzetelnych informacji i jak najlepszych produktów, tak aby otrzymane wsparcie przełożyło się na długo i efektywnie służący sprzęt dydaktyczny. Szkoda, że Ministerstwo Edukacji Narodowej nie dało wystarczających wskazówek choćby dla sprawnego przeprocesowania wniosków, albowiem sposób ich wypełniania cały czas budzi szereg wątpliwości. Dobrze, że organizacje takie jak Aktywnatablica.org włożyły mnóstwo serca i zapału w to, aby stworzyć centrum wiedzy i kompleksowej oferty, która umożliwia szkołom szybkie i skuteczne podejmowanie działań, żeby móc uczestniczyć jeszcze w tegorocznej edycji dofinansowania.

Jacek Górski 01.09.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter

Kalendarz Dyrektora Szkoły 2018/2019
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE