Strona główna » Wiedza » Aktualności » Patriotyczna wycieczka za pieniądze z budżetu

Patriotyczna wycieczka za pieniądze z budżetu

02.03.18

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości szkoły będą mogły dostać dopłaty na wycieczki i wystawy upamiętniające historię II Rzeczpospolitej. Dotacja dla szkoły będzie mogła wynieść nawet 10.000 zł.

articleImage: Patriotyczna wycieczka za pieniądze z budżetu fot. Thinkstock

O pieniądze na obchody okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości wystąpić będzie mógł organ prowadzący. Aby otrzymać dotację w wysokości od 3.000 zł do 50.000 zł (na jedną szkołę może przypaść maksymalnie 10.000 zł) będzie musiał wyłożyć 20 proc. ze swojego budżetu. W budżecie państwa na ten cel przeznaczono 2.000.000 zł. 

Wniosek o pieniądze na patriotyczną wycieczkę do 30 maja>>

Z inicjatywą może wystąpić dyrektor szkoły, który występuje do organu prowadzącego z wnioskiem o udzielenie wsparcia finansowego - trzeba będzie to zrobić do 30 maja 2018 r. 

Starając się o pieniądze poza wskazaniem celu wycieczki, harmonogramu i kosztorysu, musi zamieścić: informację o doświadczeniu i osiągnięciach szkoły w zakresie edukacji historycznej, patriotycznej lub obywatelskiej.

Z budżetu państwa finansowane będą przede wszystkim wystawy pamiątek związanych z odzyskaniem i budową przez Polskę niepodległości oraz wycieczki związanej tematycznie z wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej Polskiej.

Ale nie jest to katalog zamknięty, bo dofinansowanie otrzymać można również na inne inicjatywy związane z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Ksiądz też zostanie wychowawcą>>

Boisz się zmian w prawie? Niepotrzebnie! Poznaj serwis LEX Prawo Oświatowe i zarządzaj szkołą bez problemów>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE