Strona główna » Wiedza » Omówienia zmian » Po 300 zł na wyprawkę szkolną - rozporządzenie podpisane

Po 300 zł na wyprawkę szkolną - rozporządzenie podpisane

01.06.18

Każdy uczeń dostanie 300 zł na wyprawkę szkolną. Rządowy program ma kosztować 1,44 mld złotych, wypłatą świadczeń zajmą się samorządy. Premier podpisał rozporządzenie w tej sprawie.

articleImage: Po 300 zł na wyprawkę szkolną - rozporządzenie podpisane fot. Thinkstock

Wsparciem z programu zostaną objęte rodziny z dziećmi na utrzymaniu w wieku szkolnym bez względu na dochód. 

Pieniądze - 300 zł co roku - wypłacane będą w każdym roku szkolnym, aż do czasu, gdy uczeń skończy osiemnaście lat (lub 24 w przypadku uczniów z orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności).

Aby otrzymać pieniądze na wyprawkę dla dziecka, konieczne jest złożenie wniosku. Mogą to zrobić rodzice, opiekunowie prawni lub opiekunowie faktyczni (osoby, które sprawują opiekę nad uczniem i złożyły wniosek o przysposobienie) oraz instytucje sprawujące opiekę nad uczniem. Oceną wniosków i wypłatą pieniędzy zajmą się gminy, a w przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej - powiaty.
 
Wnioski o wypłatę świadczenia będzie można składać od 1 lipca każdego roku drogą elektroniczną poprzez portal Emp@tia. Od 1 sierpnia będą przyjmowane wnioski składane także drogą tradycyjną (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub pocztą). Wnioski będą przyjmowane do 30 listopada.
 

Boisz się zmian w prawie? Niepotrzebnie! Poznaj serwis LEX Prawo Oświatowe i zarządzaj szkołą bez problemów>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE