Strona główna » Wiedza » Analizy i komentarze » Podwyżka dla nauczycieli prawie o połowę mniejsza?

Podwyżka dla nauczycieli prawie o połowę mniejsza?

14.02.18

MEN zapowiadało, że minimalne wynagrodzenie nauczyciela wzrośnie średnio o 270 zł, tymczasem podwyżka wyniesie od 123 zł do 168 zł. ZNP chce wyjaśnień w tej sprawie.

articleImage: Podwyżka dla nauczycieli prawie o połowę mniejsza? fot. Thinkstock

Projekt rozporządzenia określającego minimalne kwoty wynagrodzeń nauczycieli MEN przekazało do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Tabela wynagrodzeń określona w projekcie rozporządzenia>>

Jak podkreśla Krzysztof Baszczyński, wiceprezes Związku Nauczycielstwa Polskiego, wzrost wynagrodzeń nauczycieli jest daleki od oczekiwań.

- Nasze postulaty są cały czas aktualne, minister edukacji zapowiadała, że podwyzki wyniosą średnio 270 zł na każdego nauczyciela - mówi portalowi wiceprezes ZNP - To nie wynika z tej tabeli. Czekamy na opinie i wynik negocjacji.- dodaje.

Za korzystne dla nauczycieli uważa natomiast odejście od dodatkowej kategorii - pozostałe wykształcenie. Dotychczas zaliczano do niej nauczycieli po studium - od kwietnia otrzymywać będą stawkę taką, jak pedagodzy z licencjatem.

- To realizacja naszego postulatu, który zgłaszaliśmy jeszcze, gdy ministrem edukacji był Roman Giertych. Jest to korzystne dla osób, które dotychczas otrzymywały niższe wynagrodzenie - podkreśla Krzysztof Baszczyński - Zdumiewający jest natomiast fakt, że część stawek jest niższa niż wynagrodzenie minimalne. To się musi zmienić - podkreśla.

Wzory dokumentów - ustawa o systemie, Lidia Marciniak Wzory dokumentów - ustawa o systemie oświaty, prawo oświatowe i przepisy wprowadzające - z serii MERITUM>>

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE