W tegorocznej edycji konkursu wzięły udział zespoły z 30 krajów świata. Uczniowie z Polski po etapie eliminacji znaleźli się na trzecim miejscu i tym samym zakwalifikowali się do fazy finałowej wraz z reprezentantami z Chin, Singapuru i Węgier (zostali sklasyfikowani poza finałową trójką, ale na wcześniejszym etapie wygrali we wszystkich rywalizacjach).
Zwycięzcą konkursu została drużyna z Singapuru, która otrzymała także puchar IYPT. Licealiści z Polski, podobnie jak pozostałe finałowe zespoły, otrzymali złote medale.
Skład polskiej reprezentanci został wyłoniony na Turnieju Młodych Fizyków 2017. Rozegrano go 8 kwietnia br. w Instytucie Fizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Zwycięstwo odniosła wtedy drużyna Klubu Naukowego Fenix.