Strona główna » Wiedza » Aktualności » Przepisy dotyczące uczniów, którzy uczyli się za granicą, na nowych zasadach

Przepisy dotyczące uczniów, którzy uczyli się za granicą, na nowych zasadach

12.05.17

Resort edukacji przygotował projekt rozporządzenia ws. kształcenia uczniów, którzy wcześniej uczyli się w zagranicznych szkołach. Przepisy zostaną dostosowane do nowej struktury szkolnictwa.

articleImage: Przepisy dotyczące uczniów, którzy uczyli się za granicą, na nowych zasadach fot. Thinkstock

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia osób niebędących obywatelami polskimi oraz osób będących obywatelami polskimi, które pobierały naukę w szkołach  funkcjonujących w systemach oświaty innych państw w większości powtarza dotychczasowe regulacje, dostosowując je jedynie do zreformowanej struktury systemu oświaty.

Zmiana polega na dostosowaniu typów szkół do nowego ustroju szkolnego wprowadzonego w art. 18 ustawy,  w tym określeniu warunków i trybu przyjmowania uczniów do klasy VII i VIII oddziału dwujęzycznego w publicznej szkole podstawowej ogólnodostępnej oraz klasy  wstępnej publicznej szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, rozszerzeniu możliwości  tworzenia  oddziałów  przygotowawczych  na  szkoły  niepubliczne  oraz  umożliwia  prowadzenie  zajęć  dydaktycznych na terenie ośrodków strzeżonych.

 

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE