Strona główna » Wiedza » Aktualności » RPO: rodzic, który jedzie do szkoły po niepełnosprawne dziecko, nie powinien płacić za przejazd

RPO: rodzic, który jedzie do szkoły po niepełnosprawne dziecko, nie powinien płacić za przejazd

11.07.17

Rzecznik Praw Obywatelskich przyłączył się do postępowania przed sądem rejonowym w Krakowie-Śródmieściu w sprawie kosztów dowozu dziecka z niepełnosprawnością do szkoły. Rzecznik nie podziela opinii gminy, że rodzicowi, który jedzie odebrać dziecko ze szkoły, nie należy się zwrot kosztów.

articleImage: RPO: rodzic, który jedzie do szkoły po niepełnosprawne dziecko, nie powinien płacić za przejazd fot. Thinkstock

Jednostka samorządu terytorialnego argumentuje, że przepis obejmuje jedynie zwrot kosztów przejazdu w sytuacji, gdy rodzic podróżuje razem z niepełnosprawnym dzieckiem. Odmawia natomiast zwrotu pieniędzy za podróże samego rodzica, który jedzie do szkoły po dziecko.
Z taką interpretacją nie zgadza się RPO. Podziela on pogląd matki dziecka, że wsparcie dotyczyć powinno także powrotu samego rodzica ze szkoły i do szkoły po dziecko. Przecież trasę tę rodzic pokonuje właśnie ze względu na potrzebę dziecka z niepełnosprawnością.

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE