Strona główna » Wiedza » Aktualności » Rząd na następnym posiedzeniu zajmie się projektem ws. wyprawki dla uczniów

Rząd na następnym posiedzeniu zajmie się projektem ws. wyprawki dla uczniów

13.05.18

Minister edukacji narodowej Anna Zalewska podczas spotkania w sobotę z mieszkańcami Oławy poinformowała, że projekt ws. wyprawki dla uczniów trafi na obrady Rady Ministrów na następnym posiedzeniu.

articleImage: Rząd na następnym posiedzeniu zajmie się projektem ws. wyprawki dla uczniów Kancelaria Prezesa Rady Ministrów

Jak powiedziała, będą zarówno wyprawki dla wszystkich uczniów, jak i darmowe podręczniki.

- Wokół wyprawek narosło wiele nieporozumień w przestrzeni publicznej. Pan premier Mateusz Morawiecki powiedział, że wyprawka będzie dla dzieci od 7 do 18. roku życia, czyli dla wszystkich dzieci w systemie. I tak będzie - mówiła Zalewska.

Jako nieprowdziwą określiła też informację, że wyprawek nie dostaną uczniowie ze specjalnymi potrzebami, którzy są już dorośli. - Jest taka możliwość, że uczeń ze specjalnymi potrzebami może być w systemie do 24. roku życia i nieprawdą jest, że taki uczeń nie dostanie wyprawki. Otóż dostanie, tak jak każdy uczeń, będący w systemie informacji oświatowej oprócz pozostałych dorosłych uczniów, bo płacimy też subwencje oświatowe na policealne szkoły dla dorosłych - powiedziała minister Zalewska.

Minister stwierdziła również,  że za kilka lat wyprawka może także objąć innych dorosłych uczniów m.in. 19-latków uczących się w technikach. - Ona będzie dotyczyć także takich uczniów, którzy np. będą powtarzać klasę z powodów zdrowotnych - zaznaczyła szefowa MEN.

LEX Prawo Oświatowe>>

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
Polecamy w oficjalnej księgarni
Wolters Kluwer Profinfo.pl

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE