Strona główna » Wiedza » Aktualności » Rząd przygotował projekt ws. zasiłków dla dzieci z rodzin dotkniętych przez klęski żywiołowe

Rząd przygotował projekt ws. zasiłków dla dzieci z rodzin dotkniętych przez klęski żywiołowe

17.07.17

Dzieci z rodzin poszkodowanych przez klęski żywiołowe będą mogły otrzymać do 1000 zł na zakup podręczników i innych szkolnych akcesoriów. Będą też mogły skorzystać z wyjazdu terapeutycznego.

articleImage: Rząd przygotował projekt ws. zasiłków dla dzieci z rodzin dotkniętych przez klęski żywiołowe fot. Thinkstock

Rada Ministrów przygotowała projekt rozporządzenia ws. udzielania pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w 2017 r.
Pomoc otrzymają dzieci z rodzin, którym przyznano zasiłek celowy w wysokości do 6000 zł.
Uczeń może otrzymać zasiłek losowy na cele edukacyjne – wypłata jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 500 zł albo 1000 zł, które ma umożliwić zakup niezbędnego wyposażenia szkolnego, w tym np. obuwia szkolnego, plecaków, podręczników, stroju sportowego, artykułów piśmiennych.

Uczniowie będą mogli również skorzystać z wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych – beneficjentami tej formy pomocy będą uczniowie uczęszczający w roku szkolnym 2016/2017 do szkół wszystkich typów, z wyłączeniem szkół dla dorosłych, którym należy udzielić wsparcia psychologiczno-pedagogicznego połączonego z możliwością wyjazdu poza obszar objęty skutkami żywiołu - na ten cel przeznaczono do 1300 zł. Na zajęcia terapeutyczne na miejscu przeznaczono 1500 zł na każde dziecko.

17.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE