Strona główna » Wiedza » Aktualności » Samorządowcy apelują o więcej pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne

Samorządowcy apelują o więcej pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne

13.02.18

Związek Miast Polskich apeluje do Ministerstwa Edukacji Narodowej o zwiększenie dofinansowania samorządów na organizację zajęć pozalekcyjnych.

articleImage: Samorządowcy apelują o więcej pieniędzy na zajęcia pozalekcyjne fot. Thinkstock

Według związku innym rozwiązaniem niż zwiększenie rezerwy subwencji może być uwzględnienie w niej środków na organizację zajęć pozalekcyjnych na zasadzie, jaka obowiązuje przy części subwencji oświatowej dotyczącej organizowania warunków kształcenia dla uczniów niepełnosprawnych.

W podjętym podczas posiedzenia Zarządu ZMP stanowisku podkreślono, że zajęcia pozalekcyjne w szkołach prowadzonych przez samorządy stanowią jedną z kluczowych form pracy z dziećmi i młodzieżą.

Jak podkreślają przedstawiciele miast, praktyki gmin w organizowaniu zajęć pozalekcyjnych są różnorodne, a jedną spośród nich jest ich bezpłatne prowadzenie przez nauczycieli zgodnie z art. 42 ust. 2 Karty nauczyciela. Realizacja budzi jednak wiele kontrowersji, przede wszystkim wśród związków zawodowych.

„Samorządy mając na uwadze jakość edukacji, starają się nie dopuścić do zubożenia oferty prowadzonych szkół. W związku z tym ponoszą w części finansowanie i tego zadania” – czytamy w stanowisku wydanym przez ZMP. Więcej>>

  Karta Nauczyciela. Komentarz>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE