Jakie są elementy nowej struktury systemu informacji oświatowej? Jakie są zadania dla jednostek samorządu terytorialnego przy tworzeniu zbioru danych RSPO i udzielaniu upoważnień szkołom i placówkom oświatowym? Jaki jest zakres gromadzonych danych? Jak wprowadzać dane do bazy SIO? Jak je przechowywać i w jakim zakresie udostępniać oraz jak funkcjonuje nowy systemu informacji oświatowej?

Odpowiedzi na powyższe pytania mogą Państwo uzyskać podczas szkolenia "Jak prawidłowo wdrożyć nowy systemu informacji oświatowej w jednostkach samorządu terytorialnego oraz w szkołach i placówkach oświatowych?", które zaplanowane jest w dn. 4 grudnia 2012r., w Warszawie.
Jednym z zadań szkół jest przekazanie danych do Systemu Informacji Oświatowej, dlatego wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy zestaw informacji dotyczący funkcjonowania SIO oraz Praktyczne aspekty tworzenia zbioru danych o szkołach i placówkach oświatowych.

W programie szkolenia:
1) Cel i zakres zmian wprowadzonych nową ustawą o systemie informacji oświatowej.
2) Nowa struktura systemu informacji oświatowej.
3) Kto i na jakich zasadach będzie miał dostęp do bazy danych SIO?
4) Funkcjonowanie systemu informacji oświatowej w okresie przejściowym od 1 sierpnia 2012r. do 1 marca 2014 r.
5) Praktyczne aspekty tworzenia zbioru danych o szkołach i placówkach oświatowych (RSPO).
6) Procedura udzielania upoważnień przez jednostki samorządu terytorialnego do dostępu do nowego SIO dla szkół i placówek oświatowych w praktyce:
- instalacja aplikacji modernizowanego SIO,
- sporządzanie elektronicznych wniosków o upoważnienie do dostępu do bazy danych SIO dla dyrektora i pracownika szkoły lub placówki,
- logowanie do aplikacji modernizowanego SIO i praca w jej środowisku.
7) Rozszerzony, w stosunku do dotychczasowego, zakres danych gromadzonych w SIO:
- dane identyfikacyjne i dane dziedzinowe szkół i placówek oświatowych,
- dane identyfikacyjne i dane dziedzinowe uczniów,
- dane identyfikacyjne i dane dziedzinowe nauczycieli.
8) Jak będzie przebiegało przekazywanie danych do bazy danych SIO, czyli praktyczna strona komunikacji lokalnej bazy danych SIO z bazą "centralną".
9) Czy przekazywanie danych do bazy danych SIO lub pozyskiwanie danych z bazy danych SIO będzie bezpieczne?
10) Przechowywanie danych w lokalnych bazach danych SIO. - Jak prawidłowo zorganizować i zabezpieczyć bazę w szkole lub placówce?
11) Odpowiedzialność spoczywająca na administratorze bazy danych SIO - praktyczne zastosowanie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych.
 

Termin szkolenia: 4 grudnia 2012 r.                         Miejsce szkolenia: Warszawa
Formularz zgłoszenia na szkolenie: FORMULARZ