Strona główna » Wiedza » Aktualności » „Szkoła w mieście” - nowy projekt edukacyjny wrocławskiego magistratu

„Szkoła w mieście” - nowy projekt edukacyjny wrocławskiego magistratu

13.04.12

Wzbogacenie oferty edukacyjnej, wzrost uczestnictwa w kulturze oraz podniesienie jakości nauczania to cele projektu „Szkoła w mieście”, który zamierza zrealizować wrocławski magistrat. W pilotażowym programie weźmie udział 13 szkół różnych szczebli.

articleImage: „Szkoła w mieście” - nowy projekt edukacyjny wrocławskiego magistratu fot. Thinkstock

Nowy projekt związany jest z objęciem przez Wrocław w 2016 r. tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. „Chcemy rozumieć bycie Europejską Stolicą Kultury w szerszym kontekście (...) dlatego w naszych przygotowaniach, oprócz wydarzeń kulturalnych, będzie również m.in. wątek edukacyjny” - powiedział w piątek podczas konferencji prasowej prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Projekt „Szkoła w mieście”, którego pilotaż rozpocznie się we wrześniu, zakłada udział uczniów wrocławskich szkół w zajęciach prowadzonych w różnych instytucjach kulturalnych stolicy Dolnego Śląska, na uczelniach oraz w centrach edukacyjnych. „Pomysł polega na tym, aby obecność uczniów w tych instytucjach nie miała charaktery incydentalnego, lecz systemowy” - tłumaczył Dutkiewicz.

W pilotażowej odsłonie projektu weźmie udział 13 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Ich uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach w muzeach, teatrach, na uczelniach oraz innych wrocławskich instytucjach. Odbywać się tam będą lekcje z przedmiotów, które są w programie nauczania. Udział w projekcie zadeklarowało ponad 40 instytucji.

Dutkiewicz podkreślił, że dzięki projektowi z jednej strony zostanie podniesiony poziom nauczania, z drugie zaś zwiększy się udział uczniów w życiu kulturalnym miasta.

Docelowo w projekcie mają uczestniczyć wszystkie wrocławskie szkoły. W pierwszym roku realizacji inicjatywa ma kosztować milion złotych.(PAP)

PAP 13.04.12
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:
Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • KZ IP: 83.30.* 14-06-2013
    Mam nadzieję, że projekt będzie kontynuowany. Licea wreszcie wyszły z czterech ścian! Mam nadzieję, że w tym roku wyjdą kolejne. W muzeach były świetne zajęcia. Bardzo dobry pomysł na naukę historii!

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE