Strona główna » Wiedza » Aktualności » Tryb kształcenia i lokalizacja szkoły kluczowe przy ustalaniu dotacji

Tryb kształcenia i lokalizacja szkoły kluczowe przy ustalaniu dotacji

17.02.17

W przypadku określania rodzaju szkoły powinien być brany pod uwagę tryb kształcenia szkoły. Należy także ustalić najbliższą gminę lub województwo - wyjaśnia MEN.

articleImage: Tryb kształcenia i lokalizacja szkoły kluczowe przy ustalaniu dotacji fot. Thinkstock

To odpowiedź na doniesienia, że szkoły medyczne dla dorosłych po nowelizacji przepisów otrzymują znacznie niższe dotacje.
"Szkoły kształcące w trybie zaocznym powinny być dotowane na podstawie wydatków szkoły kształcącej w trybie zaocznym. Analogicznie w przypadku innych trybów kształcenia. W przypadku szkół kształcących w dwóch trybach jako szkoła tego samego rodzaju powinna zostać wybrana szkoła również kształcąca w tych dwóch trybach. Aplikacja służąca do wyznaczania najbliższej gminy i powiatu nie umożliwia wybrania szkół kształcących w dwóch trybach (taka funkcjonalność zostanie dodana do aplikacji). Nie zmienia to faktu, że samorząd zobowiązany do dotowania powinien wybrać szkołę tego samego typu i rodzaju zgodnie z przepisami ustawy o systemie oświaty." - podkreśla resort.
Dodaje, że udostępnił samorządom aplikacje, które pomagają w określeniu najbliższej gminy i województwa z tym, że organy prowadzące muszą wziąć poprawkę na tryb kształcenia placówki.

Przepisy ws. dotacji przedszkolnej bardziej precyzyjne>>

17.02.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE