Strona główna » Wiedza » Aktualności » Uczeń niepełnosprawny w szkole artystycznej też może uczyć się dłużej

Uczeń niepełnosprawny w szkole artystycznej też może uczyć się dłużej

08.01.18

Resort kultury przygotował nowelizację ws. ramówek w szkołach artystycznych. Zmiana dotyczy możliwości przedłużenia okresu nauki uczniowi niepełnosprawnemu.

articleImage: Uczeń niepełnosprawny w szkole artystycznej też może uczyć się dłużej fot. Thinkstock

Chodzi o dostoswanie przepisów do rozwiązań wprowadzonych przez resort edukacji. Przepisy ogólne wprowadzają możliwość wydłużenia nauki uczniowi niepełnosprawnemu - takie same rozwiązania mają dotyczyć szkół artystycznych. 

To, na jak długo wydłużony zostanie okres nauki, zależeć będzie od tego, czy szkoła prowadzi kształcenie ogólne, czy jest wyłącznie szkołą artystyczną.

W przypadku placówek pierwszego rodzaju okres nauki będzie mógł wynieść o jeden rok dla uczniów uczęszczających do klas odpowiadających klasom pierwszego etapu edukacyjnego szkoły podstawowej i klasom szkoły ponadpodstawowej.

O dwa lata przedłużeniu może ulec okres nauki ucznia klas odpowiadającym drugiemu etapu szkoły podstawowej.

W szkołach wyłącznie artystycznych naukę wydłużyć będzie można maksymalnie o rok. Decyzję podejmie rada pedagogiczna po uzyskaniu opinii specjalistów i zgody rodziców dziecka.

Wzory dokumentów - ustawa o systemie, Lidia Marciniak Wzory dokumentów - ustawa o systemie oświaty, prawo oświatowe i przepisy wprowadzające - z serii MERITUM>>

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE