Strona główna » Prawo i opinie » Nowe prawo » Uczniowie poszkodowani przez nawałnice dostaną 1000 zł na przybory szkolne

Uczniowie poszkodowani przez nawałnice dostaną 1000 zł na przybory szkolne

16.08.12

Rada Ministrów zatwierdziła program pomocy dzieciom poszkodowanym przez nawałnice, które spowodowały poważne zniszczenia w niektórych regionach kraju. Uczniowie otrzymają 1000 zł zasiłku na zakup podręczników i innych szkolnych akcesoriów.

Rząd zdecydował o ustanowieniu programu, który umożliwi wypłatę uczniom zasiłku losowego na cele edukacyjne, tj. na zakup podręczników, pomocy dydaktycznych lub na pokrycie innych wydatków edukacyjnych. Chodzi o jednorazowe świadczenie pieniężne (1.000 zł), jakie otrzyma każdy uczeń w rodzinie, która w 2012 r. ucierpiała wskutek nawałnic, huraganu, deszczu nawalnego, gradobicia lub powodzi.

Ocenia się, że pomoc trafi do 2.500 uczniów. Na wypłatę zasiłków zaplanowano 2,5 mln zł z rezerwy celowej budżetu państwa "Dofinansowanie narodowego programu stypendialnego, w tym wyprawka szkolna".

Pomoc zostanie udzielona w roku szkolnym 2012/2013 dzieciom objętym obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym oraz uczniom uczęszczającym do szkół wszystkich typów, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Dostaną oni świadczenie pieniężne, jeśli ich rodzinom przyznano zasiłek celowy do 6.000 zł na zaspokojenie niezbędnych potrzeb w związku ze stratami poniesionymi wskutek nawałnic lub innych niekorzystnych zdarzeń atmosferycznych. Stworzeniem listy uprawnionych zajmą się burmistrzowie i prezydenci miast. Rozporządzenie wejdzie w życie z dniem ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Opracowanie: Monika Sewastianowicz

Źródło: www.premier.gov.pl, stan z dnia 16 sierpnia 2012 r.

Data publikacji: 16 sierpnia 2012 r.

 

16.08.12
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z:
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE