Strona główna » Wiedza » Aktualności » Udowadniamy, że zdrowe nie jest trudne

Udowadniamy, że zdrowe nie jest trudne

02.10.17

Już trzeci rok marka Kupiec zachęca nauczycieli, uczniów i rodziców do higienicznego stylu życia, pokazując, że wprowadzanie zdrowych nawyków jest nie tylko potrzebne, ale też przyjemne, smaczne i sprawia dużo frajdy! Program Zdrowe – Nietrudne to inicjatywa, która powstała we wrześniu 2015 roku i dba o promowanie świadomości na temat racjonalnego odżywania i trybu życia wśród dzieci. Choć głównymi zainteresowanymi są najmłodsi, w program zaangażowani są także dorośli. Zarówno nauczyciele, jak i rodzice bądź opiekunowie muszą się włączyć w realizowane zadania, aby wesprzeć dzieci.

articleImage: Udowadniamy, że zdrowe nie jest trudne www.oswiata.abc.com.pl

Nasza misja

W realizacji celów opieramy się na zdrowej i smacznej diecie, jednak nie zapominamy o aktywności fizycznej, odpowiednich warunkach pracy oraz rozwijającej i angażującej zabawie. Nauczycielom i rodzicom dajemy narzędzia do przekazania wiedzy o zdrowym odżywianiu, a zadania w scenariuszach warsztatów stanowią świetną formę nauki poprzez zabawę. Cieszymy się, że tak wiele szkół przyłącza się do programu pamiętając, że edukacja powinna obejmować również zdrowy styl życia. Z chęcią wspieramy dyrektorów oraz nauczycieli w tym zadaniu, dlatego też w naszych konkursach oferujemy dodatkowo motywujące nagrody.

"Drużyna Przygód"

W ramach programu powstały dwa konkursy: "Drużyna Przygód" i "Rodzina przygód". Konkurs "Drużyna Przygód" jest skierowany do klas I-III szkół podstawowych. Uczestnicy realizują zadania oraz przedstawiają je w dowolnej formie. Zarówno dzieci, jak i nauczyciele w przesyłanych pracach wykazują się wielką pomysłowością i zapałem, co nas ogromnie cieszy. Wielu nauczycieli organizuje dodatkowe zajęcia i zabawy, które ukazują kreatywność wszystkich zaangażowanych. W realizowanych już edycjach nauczyciele organizowali m.in. ćwiczenia na siłowni na świeżym powietrzu czy śniadanie dla mam w Dniu Matki. Dla autorów najciekawszych prac przewidzieliśmy wspaniałe nagrody. W I edycji programu Zdrowe – Nietrudne zwycięska klasa, pojechała na wycieczkę do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, a następnie uczestniczyła w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez ambasadora programu – Piotra Kucharskiego. Uczniowie byli zachwyceni wizytą w Planetarium, a pokaz o Układzie Słonecznym i podróżach w kosmos wywarł niezapomniane wrażenie. Poziom i liczba nadesłanych prac bardzo pozytywnie nas zaskoczyły, dlatego przyznaliśmy pięć wyróżnień. Wyróżnieni uczniowie mieli przyjemność wziąć udział w warsztatach kulinarnych z Piotrem Kucharskim oraz zwiedzili siedzibę firmy Kupiec. Otrzymali również zestawy upominkowe i sprzęt firmy Philips. Ponadto pięć najlepszych klas z powiatu konińskiego zaprosiliśmy do siedziby Kupca na zwiedzanie i warsztaty kulinarne.
W II edycji programu naszych uczestników obsypaliśmy nagrodami równie hojnie. Klasa, która zdobyła I miejsce wybrała się do Energylandii w Zatorze, największego parku rozrywki w Polsce. Także tym razem odbyły się warsztaty kulinarne w postaci zdrowego - nietrudnego i ożywczego śniadania, które przeprowadzili nasi ambasadorzy. Po śniadaniu przyszedł czas na zabawę. Uczniowie mieli do dyspozycji zjeżdżalnie, łódki, samochody, kolejki górskie, karuzele – każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tej edycji przyznaliśmy drugą nagrodę – warsztaty kulinarne i zwiedzanie fabryki Kupiec, które odbędzie się już w październiku tego roku.
W nadchodzącej edycji będzie jeszcze więcej nauki poprzez zabawę. Zwycięska klasa pojedzie na Zdrowy i Sportowy Dzień na Stadionie Narodowym w Warszawie. Nagroda obejmuje zwiedzanie stadionu, warsztaty kulinarne z Piotrem Kucharskim oraz trening sportowy i trening dla cheerleaderek. Aż 10 klas zostanie wyróżnionych: klasy te wezmą udział w warsztatach "Zaprogramuj się na zdrowe – nietrudne", podczas których robot-kelner nauczy uczniów, jak zaprogramować się na zdrowy styl życia. Zapowiada się energicznie i ciekawie!

"Rodzina Przygód"

Poprzez konkurs "Rodzina Przygód" angażujemy rodziców i opiekunów do pomagania dzieciom we wprowadzaniu zdobywanej wiedzy w praktykę. Konkurs rozpoczął się w II edycji ze spektakularną nagrodą: zwycięska rodzina wybrała się do Disneylandu pod Paryżem! W tym roku zaplanowaliśmy aż 3 nagrody dla 3 rodzin! Wszystkie spędzą cały dzień w Energylandii w Zatorze.
W tej edycji konkursu "Rodzina Przygód" po raz pierwszy każda zgłoszona rodzina może zostać "Rodziną Testerów". Wystarczy zapisać się wypełniając formularz zgłoszeń i zabrać się do testowania produktów marki Kupiec oraz komponowania pysznych przepisów. Będziemy oceniać zarówno ilość wykorzystanych produktów, jak i prezentację przepisu w dowolnej formie. Warto zachęcać rodziców, ponieważ pierwsze 300 rodzin otrzyma paczki z produktami marki Kupiec. Jest jeszcze drugi powód: zwycięzcami zostają nie tylko rodziny, ale i szkoły! Dwie placówki, które zaangażują największą liczbę rodzin, otrzymają od firmy Kupiec 3000 zł! Warto więc angażować nie tylko nauczycieli, ale i rodziców – jest o co walczyć!

 

***

Jak co roku, pracujemy pełną parą, aby było równie radośnie i apetycznie. W tej edycji można się spodziewać nowych ciekawostek, przepisów, ćwiczeń i zadań, które na pewno namalują na Waszych twarzach niezbędne do życia uśmiechy. Zachęcając dzieci do zdrowego stylu życia chcemy budować silniejsze społeczeństwo. Jednak Wy, drodzy nauczyciele i dyrektorzy, musicie nam w tym pomóc. Pokazujmy razem, że dbanie o zdrowie nie musi być uciążliwe, nudne ani wiązać się z przykrymi wyrzeczeniami. Widząc zapał naszych uczestników z chęcią ich nagradzamy. Dla nas samych natomiast najlepszą nagrodą jest radość dzieci i świadomość, że przyczyniamy się do ich lepszego samopoczucia oraz świadomego wyboru zdrowego stylu życia.

III edycja programu Zdrowe – Nietrudne startuje 1 października. Tego dnia zostanie też uruchomiony formularz, za pomocą którego będzie można zgłosić swój tegoroczny udział. Zachęcamy nauczycieli, szkoły oraz rodziców, by zaprosili dzieci do tej niezwykłej przygody razem z nami!

Jacek Górski 02.10.17
Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: Dział reklamy Wolters Kluwer
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE