Strona główna » Wiedza » Aktualności » Więcej danych w arkuszu organizacyjnym szkoły

Więcej danych w arkuszu organizacyjnym szkoły

05.04.18

W szkołach podstawowych będzie można tworzyć większe klasy - rozporządzenie w tej sprawie podpisała minister edukacji. Zmieniają się też zasady opiniowania arkusza.

articleImage: Więcej danych w arkuszu organizacyjnym szkoły fot. Thinkstock

Dyrektor wpisze do arkusza organizacyjnego szczegółowe dane o zatrudnianych nauczycielach. W dokumencie znajdą się imiona, nazwiska, stopień awansu i liczba prowadzonych przez pedagogów zajęć.

Arkusz 2018/2019: Przepisy zmuszą dyrektora do złamania prawa>>

Więcej danych w arkuszu
Jak mówił nam Krzysztof Baszczyński z ZNP, większość arkuszy i tak zawierała takie dane, pomagało to organizacjom związkowym w sprawdzeniu, ile godzin przydzielono poszczególnym nauczycielom. Podczas prac nad projektem uwagi zgłaszał Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, który podkreślał, że brakuje podstawy prawnej do wprowadzenia takich regulacji.

GIODO: dane nauczycieli w arkuszu tylko, gdy to niezbędne>>

Większe klasy w podstawówkach
Dyrektor nie będzie już musiał dzielić klasy w przypadku, gdy zwiększy się ona o dwie osoby. Będzie to opcjonalne i zależne od jego decyzji.

Oznacza to, że uchylony zostanie przepis dotyczący wspomnianego wniosku rady oddziałowej. Rodzice nie będą mieli wpływu na decyzję dyrektora.

Klasa nadal nie będzie mogła liczyć więcej niż 27 osób, ale - co oczywiste - zniknie wymóg zatrudniania asystentów nauczycieli.

MEN stara się natomiast lepiej kontrolować to, ilu uczniów korzysta z opieki świetlicowej - w arkuszu organizacyjnym znajdzie się informacja o ogólnej liczbie uczniów oraz o tym, ile stworzono grup.

  Karta Nauczyciela. Komentarz>>

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter

Kalendarz Dyrektora Szkoły 2018/2019
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE