Strona główna » Wiedza » Aktualności » Zasiłek dla dzieci, których domy zniszczyła wichura

Zasiłek dla dzieci, których domy zniszczyła wichura

11.07.18

Dopłaty do podręczników, wyjazd terapeutyczny, zasiłek losowy - z takiej pomocy mogą skorzystać dzieci, których rodziny ucierpiały przez nawałnice lub inne zdarzenia atmosferyczne. Rozporządzenie w tej sprawie przekazano do konsultacji społecznych.

articleImage: Zasiłek dla dzieci, których domy zniszczyła wichura fot. Thinkstock

Rada Ministrów przygotowała projekt rozporządzenia ws. udzielania pomocy dzieciom i uczniom w formie zasiłku losowego na cele edukacyjne, pomocy uczniom w formie wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych oraz pomocy dzieciom i uczniom w formie zajęć opiekuńczych i zajęć terapeutyczno-edukacyjnych w 2018 r.

Pomoc otrzymają dzieci z rodzin, którym przyznano zasiłek celowy w wysokości do 6000 zł. Uczeń może otrzymać zasiłek losowy na cele edukacyjne – wypłata jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 500 zł albo 1000 zł, które ma umożliwić zakup niezbędnego wyposażenia szkolnego, w tym np. obuwia szkolnego, plecaków, podręczników, stroju sportowego, artykułów piśmiennych.
 
Uczniowie będą mogli również skorzystać z wyjazdów terapeutyczno-edukacyjnych – beneficjentami tej formy pomocy będą uczniowie uczęszczający w roku szkolnym 2018/2019 do szkół wszystkich typów, z wyłączeniem szkół dla dorosłych, którym należy udzielić wsparcia psychologiczno-pedagogicznego połączonego z możliwością wyjazdu poza obszar objęty skutkami żywiołu - na ten cel przeznaczono do 1300 zł. Na zajęcia terapeutyczne na miejscu przeznaczono 1500 zł na każde dziecko. Rząd wyliczył, że maksymalna wysokość pomocy na jednego beneficjenta programu nie przekroczy 2.500 zł.
 

Karta Nauczyciela. Komentarz Karta Nauczyciela. Komentarz>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE