Strona główna » Wiedza » Aktualności » Zmiany klasyfikacji budżetowej dla szkół zawodowych

Zmiany klasyfikacji budżetowej dla szkół zawodowych

27.09.17

Od 1 stycznia 2018 r. obowiązywać będą nowe rozdziały klasyfikacji budżetowej - to konsekwencja znowelizowanego rozporządzenia ministra finansów. Zmiana dotyczy zawodówek.

articleImage: Zmiany klasyfikacji budżetowej dla szkół zawodowych fot. Thinkstock

Zmiany dotyczą dochodów i wydatków ws. zadań realizowanych odpowiednio w: technikach, szkołach policealnych oraz branżowych szkołach I i II stopnia, niebędących szkołami specjalnymi. Należy je umieścić w rozdziałach klasyfikacji budżetowej:
- 80115 Technika;
- 80116 Szkoły policealne;
- 80117 Branżowe szkoły I i II stopnia.

Nowe rozdziały należy już stosować do opracowania projektu ustawy budżetowej  na 2018 r. oraz projektów uchwał budżetowych.
Dochody oraz wydatki dotyczące zadań realizowanych w gimnazjach i klasach dotychczasowego gimnazjum prowadzonych w innych typach szkół klasyfikujemy odpowiednio w rozdziale 80110 Gimnazja i 80111 Gimnazja specjalne. Natomiast w rozdziale 80130 Szkoły zawodowe należy ewidencjonować środki  w klasach dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowej szkole I stopnia.
 

Zobacz wszystkie materiały pochodzące z: MEN
Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • Witold Szczesniak IP: 193.59.* 31-10-2017
    Jestem nauczycielem zawodu z wyksztalceniem srednim pedagogicznym i mam dwa tytuly mistrzowskie ,jestem mianowanym w szkolnictwie mam dwudziestoletni starz pracy a w sumie czterdziestoletni starz pracy i doswiadczenie na kontraktach zachodnich i moja pesja to zaledwie 1440zl.na reke .Uwazam sie za dobrego nauczyciela i pedagoga ,wiem ze tego co ja naucze to mi miedorowna zaden inzynier ,mam na mysli praktyki zawodowej .Bylem na praktykach w niemczech i znam tamte szkoly i zarobki nauczycieli zawodu i nie posiadaja tylu kwalifikacji co ja i tacy ludzie powinni uczyc zawodu a nie analfabeci budowlani .Gdzie diabel pogrzebany gdzie sprawiedliwosc ,my sie cofamy w rozwoju zawodowym i ze szkolami branzowymi .Kto nas okrada ,jak zyc za ta pesje glodowa ile jeszcze czasu musi minac by ktos sie obudzil ze ci ludzie musza dobrze zarabiac i wiedze swoja mlodym przekazywac ....

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE