Strona główna » Wiedza » Aktualności » ZNP: nie ma zgody na odejście od średnich wynagrodzeń i zmiany w dodatkach

ZNP: nie ma zgody na odejście od średnich wynagrodzeń i zmiany w dodatkach

15.03.17

Odrzucamy projekt odejścia od tzw. średnich wynagrodzeń oraz propozycję przyznawania dodatku motywacyjnego z dołu, a nie jak dotychczas z góry - pisze Związek Nauczycielstwa Polskiego.

articleImage: ZNP: nie ma zgody na odejście od średnich wynagrodzeń i zmiany w dodatkach Oficjalna strona internetowa ZNP

"Opowiadamy się za wprowadzenie już w roku szkolnym 2018/2019 tzw. wagi premiującej szkoły, w których nie ma zmianowości. Zaproponowany przez MEN termin przypadający w roku 2020, to okres kumulacji roczników, dlatego w wielu przypadkach przepis regulujący tę kwestię będzie przepisem martwym" - podkreślają związkowcy.
W komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej krytykują równniez pomysły pomysły zmian w nauczycielskich wynagrodzeniach.
"Odrzucamy propozycję wypłacania dodatku uzupełniającego tylko w przypadku nieosiągnięcia wysokości rocznych środków z puli środków rozliczanych w ramach samorządu." - dodają. Sprzeciwiają się także zamianie dodatku motywacyjnego na dodatek premiowych i zmniejszeniu dodatków socjalnych.
- Już w kwietniu pokażę harmonogram podwyżek dla nauczycieli. Będzie on efektem prac powołanego w listopadzie 2016 r. zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty - zapowiedziała niedawno minister edukacji. Resort chce także przedstawić pomysły zmian w Karcie Nauczyciela, do których właśnie odnoszą się związkowcy.

Przedłużanie lub zakończenie kadencji dyrektorów szkół w okresie reformy oświaty>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE