Strona główna » Wiedza » Aktualności » ZNP: zmiany w ocenianiu nadal nie do zaakceptowania

ZNP: zmiany w ocenianiu nadal nie do zaakceptowania

09.03.18

Związek Nauczycielstwa Polskiego chce zmian w przepisach dotyczących oceniania nauczycieli. Chodzi o wykreślenie regulacji, która nakłada na dyrektorów szkół tworzenie wskaźników oceniania pedagogów.

articleImage: ZNP: zmiany w ocenianiu nadal nie do zaakceptowania fot. Thinkstock

Związkowcy chcą nowelizacji art. 6a Karty Nauczyciela i wykreślenia przepsu dotyczącego ustalania regulaminów określających wskaźniki oceny pracy.

- MEN nie uwzględnił naszych uwag dotyczących nieuniwersalnych kryteriów oceniania. Ich obecna konstrukcja sprawia, że nie są one możliwe do osiągnięcia dla niektórych nauczycieli, np. psychologów czy tych, pracujących w bibliotekach szkolnych - podkreśla Joanna Wąsala. - Z taką wielością regulaminów mamy już do czynienia przy regulacjach ws. regulaminów zakładowego funduszu świadczeń socjalnych i wiemy z doświadczenia, że nie jest to dobre rozwiązanie - mówiła Joanna Wąsala z ZNP. Dodała, że nauczyciel w każdej szkole będzie róznie oceniany za te same osiągnięcia.

O zainicjowanie zmian ZNP zwrócił się do parlamentarzystów.

"Widząc potrzebę zmian modelu oceniania nauczycieli oczekujemy pogłębionej dyskusji w gronie ekspertów i praktyków. Dyskusję tę poprzedzić należy badaniami dotyczącymi założeń i wpływu oceny na jakość pracy nauczyciela. Dopiero w wyniku należytego przygotowania pogłębionego badaniami i dyskusją można z powodzeniem wdrażać tak ważne zmiany" - podkreślają związkowcy.

Szukasz więcej informacji o prawie oświatowym? Poznaj serwis LEX Prawo Oświatowe i zyskaj 100% wsparcia dla Twojej szkoły>>

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE