Strona główna » Wiedza » Aktualności » Zwalniani nauczyciele nie poddają się bez walki

Zwalniani nauczyciele nie poddają się bez walki

08.08.17

Nauczyciele - zwłaszcza związkowi - którzy stracili pracę na skutek reformy, odwołują się do sądów pracy - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

articleImage: Zwalniani nauczyciele nie poddają się bez walki fot. Thinkstock

– Z automatu wszyscy nasi nauczyciele związkowi idą do sądu, bo jeśli nawet nie wygrają przywrócenia do pracy, to zawsze można wywalczyć trzymiesięczne odszkodowanie za nieuzasadnione zwolnienie – mówi DGP Sławomir Wittkowicz, przewodniczący Branży Nauki, Oświaty i Kultury Forum Związków Zawodowych.
– Nauczyciele nie akceptują tego, że zostali zwolnieni właśnie oni, a nie np. ich kolega, który uczy tego samego przedmiotu. Dyrektorzy nie będą mieć łatwo w postępowaniu, bo nagminne używanie argumentu, że powodem zwolnienia była utrata godzin wskutek reformy, nie przemawia do sędziego. Jego interesuje, czy zwolniony był gorszym nauczycielem od innych uczących tego samego przedmiotu, czy też nie – przekonuje Elżbieta Rabenda, ekspertka z listy MEN,

08.08.17
Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

  • ktoś IP: 188.137.* 10-08-2017
    pewnie dyrektor zostawia "swoich" !!! PRZECIEŻ to tajemnica poliszynera, że w szkole pracuje rodzinka, a jak już brakuje obsady z rodzinki to zatrudnia się kolesiostwo rodzinki !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE