Strona główna » Wiedza » Aktualności » Związkowcy krytykują nowe zasady oceniania nauczycieli

Związkowcy krytykują nowe zasady oceniania nauczycieli

07.06.18

Nowe regulacje dotyczące oceniania pedagogów zmierzają do antagonizowania środowiska - ostrzega Związek Nauczycielstwa Polskiego. Dodaje, że wkrótce dyrektorzy będą musieli stworzyć regulaminy oceniania. Nowe przepisy będą obowiązywać od 1 września 2018 r.

articleImage: Związkowcy krytykują nowe zasady oceniania nauczycieli Oficjalna strona internetowa ZNP

Według ZNP nowa formuła oceny, określona w znowelizowanej Karcie Nauczyciela, nie wpłynie na podniesienie jakości pracy szkoły.

Zaproponowany regulamin wskaźników oceny to kolejne biurokratyczne obciążenie, które stanie się narzędziem antagonizowania środowiska oświatowego.

Szkolne regulaminy zawierające wskaźniki zostaną ustalone przez dyrektora po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej oraz zakładowych organizacji związkowych.

Negatywne zdanie o nowych wskaźnikach oceniania mają nie tylko związkowcy.

- Można oceniać nauczycieli, jeżeli podlega się tym samym kryteriom oceny pracy -  ocenia projekt prof. Bogusław Śliwerski - Niestety, ministrowie i wiceministrowie oraz pracownicy tego resortu są wyłączeni spod jakiejkolwiek oceny merytorycznej, nie ponoszą z tytułu braku kompetencji, błędów i ewidentnych strat w szkolnictwie z tytułu ich decyzji i aktów prawnych żadnej odpowiedzialności - dodaje.

Prof. Śliwerski: nauczyciele to źle motywowany prekariat>>

Wzory dokumentów - karta nauczyciela i prawo pracy w oświacie - z serii MERITUM [PRZEDSPRZEDAŻ] Wzory dokumentów - karta nauczyciela i prawo pracy w oświacie - z serii MERITUM>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE