Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Bezpieczne wakacje za granicą - specjalne aplikacje dostępne na stronach rządowych

Bezpieczne wakacje za granicą - specjalne aplikacje dostępne na stronach rządowych

14.07.17

Informacje i porady dotyczące kraju, do którego podróżujesz, telefony alarmowe - to wszystko zawierają aplikacje udostępnione przez MSZ. Korzystanie z nich doradza resort edukacji.

articleImage: Bezpieczne wakacje za granicą - specjalne aplikacje dostępne na stronach rządowych fot. Thinkstock

Poradnik Polak za Granicą to wyszukiwarka z listą państw. Po wybraniu określonego kraju informacje na jego temat wyświetlają się według następujących bloków: Wyjazd i pobyt, Bezpieczeństwo, Ubezpieczenie zdrowie, Informacje dla kierowców, Cło, Obyczaje, Święta, Przydatne informacje.

dyseusz to narzędzie umożliwiające udzielenie informacji i pomocy przez właściwą placówkę dyplomatyczną w przypadku wystąpienia nadzwyczajnych sytuacji. Z systemu Odyseusz można skorzystać na dwa sposoby. Jeśli wyjazd ma charakter jednorazowy, zaleca się proste zgłoszenie podróży. Natomiast w sytuacji regularnych, częstych i długotrwałych (trwających ponad 6 miesięcy) podróży MSZ radzi założenie własnego konta. Umożliwi to szybszą aktualizację danych i łatwiejsze zgłaszanie kolejnych wyjazdów.
Osoby, które chcą zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas pobytu za granicą, powinny skorzystać z aplikacji iPolak, która zawiera przycisk S.O.S. z telefonem alarmowym do najbliższej placówki dyplomatycznej.

14.07.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE