Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » MEN: twórczość Miłosza na liście lektur

MEN: twórczość Miłosza na liście lektur

09.08.17

Twórczość Czesława Miłosza zostanie wprowadzona do ostatecznego projektu podstawy programowej dla szkoły ponadpodstawowej w zakresie podstawowym - zapewniło PAP ministerstwo edukacji. Miłosz jako polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej - dodano.

articleImage: MEN: twórczość Miłosza na liście lektur fot. Thinkstock
"Nie wyobrażamy sobie nowej podstawy programowej do szkół ponadpodstawowych bez twórczości Czesława Miłosza!

Czesław Miłosz jako polski poeta i noblista ma zagwarantowane miejsce w podstawie programowej. Twórczość Czesława Miłosza zostanie wprowadzona do ostatecznego projektu podstawy programowej dla szkoły ponadpodstawowej w zakresie podstawowym" - poinformowało biuro prasowe MEN.
Resort przypomniał, trwają konsultacje projektu podstawy programowej, która wejdzie w życie 1 września 2019 roku. Konsultacje zostały zaplanowane do 18 sierpnia.

"W nowej podstawie programowej dla szkoły podstawowej wymienione zostały wybrane wiersze Czesława Miłosza i innych poetów w wykazie lektur obowiązkowych do omówienia z uczniami klas IV-VI szkoły podstawowej" - dodał resort.
We wstępnym projekcie MEN - który PAP opisywała w lipcu - jako lektury obowiązkowe dla liceów i techników wymieniono m.in. utwory Marka Nowakowskiego, Andrzeja Stasiuka i Olgi Tokarczuk; w wykazie nie było m.in. wybranych wierszy Czesława Miłosza.
Właściwe konsultacje i uzgodnienia poprzedziły prekonsultacje i to w ich wyniku pojawiły się m.in. zmiany w proponowanej liście lektur szkolnych.
Lista lektur obowiązkowych i uzupełniających dla uczniów 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum jest częścią podstawy programowej do języka polskiego.
Nowa podstawa programowa dla szkół ponadpodstawowych ma obowiązywać od roku szkolnego 2019/2020 w I klasie 4-letniego liceum ogólnokształcącego, 5-letniego technikum i 2-letniej branżowej szkoły II stopnia. (PAP)

 

09.08.17
Skomentowano 0 razy
 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE