Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » MEN złagodzi wymagania przeciwpożarowe wobec oddziałów przedszkolnych

MEN złagodzi wymagania przeciwpożarowe wobec oddziałów przedszkolnych

17.07.17

MEN przygotował projekt rozporządzenia określającego wymogi przeciwpożarowe wobec oddziałow przedszkolnych i przedszkoli w szkołach. Wymogi maja być mniej restrykcyjne.

articleImage: MEN złagodzi wymagania przeciwpożarowe wobec oddziałów przedszkolnych fot. Thinkstock

Przepisy reformujące system oświaty pozostawiają możliwość funkcjonowania oddziałów przedszkolnych zlokalizowanych w szkołach (poprzednio miały zniknąć do 31 sierpnia 2019 r.).
"Takie rozwiązanie pozwala przede wszystkim jednostkom samorządu terytorialnego na zapewnienie miejsc edukacji przedszkolnej wszystkim dzieciom od 3 roku życia, których rodzice będą chcieli skorzystać z wychowania przedszkolnego" - tłumaczy MEN w uzasadnieniu.

W porównaniu z dotychczasowymi regulacjami projektowane rozporządzenie łagodzi obowiązujące wymagania ochrony przeciwpożarowej, co powoduje, że organy prowadzące nie będą musiały ponosić dodatkowych kosztów związanych z dostosowaniem lokali zajmowanych przez oddziały przedszkolne do tych wymagań.
Wskazano, że przejście ewakuacyjne z pomieszczenia przeznaczonego do przebywania dzieci, z wyłączeniem pomieszczeń higieniczno-sanitarnych, do drzwi wyjściowych na zewnątrz budynku, prowadzi łącznie przez nie więcej niż dwa pomieszczenia lokalu. Określono też rodzaj gaśnić proszkowych, w które powinny być wyposażone pomieszczenia przedszkola.

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE