Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Nie będzie dodatku dla wszystkich nauczycieli

Nie będzie dodatku dla wszystkich nauczycieli

11.10.17

Dodatkowe pieniądze dostaną jedynie najlepsi nauczyciele dyplomowani. O rozszerzenie świadczenia na wszystkich nauczycieli zabiegała opozycja.

articleImage: Nie będzie dodatku dla wszystkich nauczycieli Fot. Flickr/Fot. Maciej Śmiarowski/KPRM/Źródło - Kancelaria Premiera's photostream/Lic. CC by

Chodzi o dodatek w wysokości 16 proc. dla nauczycieli dyplomowanych, którzy otrzymali ocenę wyróżniającą się, czyli tzw. 500+ dla nauczycieli. W dyskusji w komisjach padły propozycje, by dodatek otrzymywali pedagodzy również na pozostałych stopniach awansu zawodowego - proponowano, by wszyscy nauczyciele mieli szansę na otrzymanie dodatku w takiej samej wysokości lub by rósł on wraz ze stopniem awansu.

Zmiany odrzucono, minister edukacji podkreślała, że pozostali nauczyciele i tak otrzymują dodatek motywacyjny.
- Uważam, że polski nauczyciel zasługuje na dobre pieniądze i będziemy mogli co roku korygować i podwyższać wynagrodzenia. Obecnie jest to pięc procent od przyszłego roku i piętnaście w ciągu trzech lat. Jeszcze raz przypominam, to 500+ i szesnaście procent jest kolejnym stopniem awansu, jest to efekt raportów i kontroli NIK, w których wnoszono o takie rozwiązania - podkreślała minister Anna Zalewska. Dodała, że pieniądze na te podwyżki zabezpieczono w budżecie.

 

Dodatek dla nauczycieli dyplomowanych będzie niekonstytucyjny?>>


 

 

 

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Nie znaleziono żadnych artykułów.