Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Nieco mniejsza kwota na wyprawki szkolne niż w 2016 r.

Nieco mniejsza kwota na wyprawki szkolne niż w 2016 r.

10.10.17

262 tys. zł, czyli o około 34 tys. zł mniej niż przed rokiem, na wyprawki szkolne trafi do placówek oświatowych w Lubuskiem - wynika z szacunków Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

articleImage: Nieco mniejsza kwota na wyprawki szkolne niż w 2016 r. fot. Thinkstock

W 2016 r. tą formą pomocy objęto prawie 1,2 tys. uczniów, a na podręczniki dla nich wypłacono łącznie ponad 296 tys. zł.

"W pierwszej połowie września zebrano od gmin ostateczne dane o liczbie uczniów uprawnionych do objęcia programem. Realizacja zwrotu kosztu zakupu podręczników, a także materiałów edukacyjnych dokonywana będzie przez gminy do końca listopada" – powiedziała PAP dyrektorka Wydziału Strategii Edukacji Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wlkp. Magdalena Machowska.

Dodała, że zmniejszone zapotrzebowanie na środki z rządowego programu pomocy uczniom "Wyprawka szkolna" może wynikać z realizacji dotacji przeznaczonej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i ćwiczeniowe, czyli tzw. dotacji podręcznikowej.

Jak poinformowała Machowska, sukcesywnie dopuszczane są do użytku kolejne podręczniki szkolnego - do tej pory jest ich już 169. Pozycje te zakupują szkoły, co odciąża budżet domowy rodziców lub opiekunów uczniów.

Celem programu "Wyprawka szkolna" jest wyrównywanie szans edukacyjnych i wspieranie rozwoju edukacyjnego uczniów w formie dofinansowania zakupu podręczników do kształcenia ogólnego, w tym specjalnego lub podręczników do kształcenia w zawodach, dopuszczonych do użytku szkolnego przez ministra edukacji.

Na wsparcie z tego programu mogą liczyć uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. Kryteria, jakie należy spełnić określa rozporządzenie ministra edukacji. (PAP)

10.10.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE