Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Policja bada, czy uczniowie poprawiali oceny w e-dzienniku

Policja bada, czy uczniowie poprawiali oceny w e-dzienniku

19.06.17

Policjanci ze Złotowa (Wielkopolskie) sprawdzają, czy uczniowie jednej z tamtejszych podstawówek popoprawiali sobie oceny w e-dzienniku. Sprawcy mieli podpatrzeć, jakie hasło wpisuje do systemu nauczycielka.

articleImage: Policja bada, czy uczniowie poprawiali oceny w e-dzienniku fot. Thinkstock

Oficer prasowy złotowskiej policji asp. sztab. Maciej Forecki powiedział, że informacja o możliwości popełnienia przestępstwa, prawdopodobnie przez uczniów szkoły, trafiła do funkcjonariuszy w poniedziałek.
"Chodziło o nieuprawnione zdobycie hasła a następnie – prawdopodobnie - wprowadzenie zmian w e-dzienniku. Prowadzimy postępowanie dotyczące nieuprawnionego dostępu do informacji oraz nieuprawnionego wprowadzenia zmian w danych informatycznych" – powiedział Forecki.
Jak dodał, na razie policja nie przekazuje szerszych informacji na temat okoliczności sprawy.

"Funkcjonariusze będą rozpytywać uczniów w obecności rodziców, wówczas pewnie będziemy wiedzieli, czy brały w tym udział dwie, trzy osoby, czy może więcej" – powiedział.
Portal Życie Piły napisał w środę, że uczniowie zdobyli hasło do e-dziennika podpatrując je u nauczycielki. Następnie mieli sobie poprawiać jedynki i inne słabsze oceny na lepsze. Z e-dziennika, po ich "interwencji" miała też zniknąć jedna uwaga.
Sprawa wyszła na jaw, gdy nauczycielka porównała wpisy z e-dziennika z dokumentacją papierową. Dodatkowo e-dziennik w specjalny sposób zaznacza oceny, które zostały zmienione.
Portal podał, że uczniowie, którzy zmieniali oceny, przyznali się do winy. (PAP)

19.06.17
Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE