Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Resort finansów zachęca uczniów do udziału w konkursie

Resort finansów zachęca uczniów do udziału w konkursie

08.03.18

Ministerstwo Finansów zachęca uczniów i nauczycieli do udziału w akcji "Finansoaktywni", jednym z jej elementów jest konkurs: „Budżet. Ogarniamy wydatki!".

articleImage: Resort finansów zachęca uczniów do udziału w konkursie fot. Thinkstock

Przy wyborze aktywności szkolni koordynatorzy mogą skorzystać z wielu propozycji. Są to: lekcja, warsztat, prezentacja, gra z zakresu edukacji finansowej, konkurs wiedzy i umiejętności czy konkurs plastyczny (m.in. na plakat promujący hasło GMW).

Do wyboru są również: projekt skarbonki, prezentacja multimedialna, krótki film oraz przeprowadzenie przez uczniów badania/ankiety z zakresu finansów osobistych/zarządzania budżetem domowym.

Gotową propozycją działania dla uczniów i nauczycieli, którą można przeprowadzić w ramach GMW, jest udział w kampanii edukacyjnej MF „Finansoaktywni". Misja najnowszej, IV edycji programu „Budżet. Ogarniamy wydatki!" jest skierowana do szkół podstawowych (7 klasy), gimnazjalnych oraz ponadpodstawowych.

Ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie ma budżet – od rodzinnego po budżet państwa – oraz w jaki sposób możemy decydować o wydatkach w naszej okolicy.

Więcej na temat konkursu>>

Skomentowano 0 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE