Dyrektor Szkoły
Strona główna » Wiedza » Aktualności » Rodzice skarżą się na reformę edukacji

Rodzice skarżą się na reformę edukacji

05.12.17

Do rzecznika praw obywatelskich wpływają liczne skargi na reformę edukacji. Rodzice skarżą się, że szkoły po wprowadzeniu zmian są przepełnione, a program zajęć jest zbyt obciążający – zwłaszcza dla siódmoklasistów.

articleImage: Rodzice skarżą się na reformę edukacji rpo.gov.pl

Dołączenie klas VII do dotychczasowych sześcioklasowych szkół podstawowych, przy jednoczesnym przeprowadzaniu naboru do klas I, w większości szkół prowadzi do przepełnienia budynków szkół i pogorszenia warunków nauczania – podkreślają skarżący.

Problematyczna jest również kwestia dostępu do pracowni fizycznych i chemicznych – starsi uczniowie na niektóre lekcje muszą chodzić do budynków gimnazjów, część szkół bowiem nadal nie jest wyposażona w pracownie przedmiotowe, brakuje sal gimnastycznych, infrastruktury technicznej, czy też odpowiednich sanitariów.

Podobne problemy sygnalizował również Rzecznik Praw Dziecka, który zwrócił się do MEN o interwencję w sprawie trudnej sytuacji szkolnej uczniów klas siódmych, przeciążonych nadmierną ilością prac domowych. 

Skomentowano 1 razy
Średnia ocena artykułu (oddanych głosów: 0)

 
ZOBACZ TAKŻE

 • Danuta Juszczyk IP: 83.31.* 05-12-2017
  Rodzice skarżą się na reformę edukacji ?
  Moja córka chodzi do gimnazjum . Dźwiga ciężki plecak , uczy się do 24 . Gimnazjaliści pracują tak
  cały czas . Więc nauka w szkole nie jest wynalazkiem obecnej reformy . Uczniowie 7 klasy nie pisali sprawdzianu na zakończenie klasy szóstej . W ósmej klasie zdają tylko j . polski , j . angielski i matematykę . Uczniowie gimnazjum zdają ze wszystkich przedmiotów oprócz w-f -u i religii .
  Uważam , że rodzice 7- klasistów są przewrażliwieni na punkcie swoich dzieci .

  Zamieść odpowiedź Zamieść odpowiedź

Dyrektor Szkoły - Miesięcznik kierowniczej kadry oświatowej
Zapisz się na newsletter
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE